799353891 nie daje odetchnąć?

799353891

Czy ty też zmagasz się na co dzień ze spamem telefonicznym, który rzutuje na twoje codzienne funkcjonowanie? Kolejne połączenia od nieznanych numerów wytrącają cię z równowagi, masz dość nierównej walki z oszustwami, telemarketerami, to ponad twoje siły? Wygląda na to, że powinieneś zdobyć kilka informacji o spamie telefonicznym, by wiedzieć, jak zachować się, gdy przychodzą do ciebie kolejne niechciane połączenia.

Najlepiej będzie, jak przestaniesz odbierać połączenia od nieznanych numerów. Dlaczego? Często należą one do zjawiska, zwanego „głuchymi telefonami” – są to połączenia, które polegają na tym, że po naszym odebraniu, w tle słyszymy jedynie dźwięk oznaczający zakończenie połączenia. Dzieje się tak, ponieważ rozmówca nie chciał z nami dialogować – chciał jedynie sprawdzić, czy nasz numer jest aktywny, czy można na niego dzwonić z kolejnymi propozycjami konsumenckimi. Najczęściej wszystkie te propozycje są jednak pułapkami – jedynie próbą wyłudzania danych osobowych, próbą oszustwa, naciągania na kupno produktów typu wełniane pościele, kołdry czy naczynia lub chemia z Niemiec, zapisywanie do newsletterów, logowanie na określonych stronach internetowych, pobierania szybkich pożyczek. Często umowy z poszczególnymi firmami, zawierają w sobie tak zwane „kruczki”, których się nie dopatrzymy i dzięki temu dana firma ma nas w garści – jeśli oczywiście damy się nabrać i taką umowę podpiszemy.

Dlatego tak ważne jest, by nie odbierać połączeń od nieznanych numerów. Gdy jest się osobą mało asertywną, nie zawsze potrafi się odmówić wciskanych propozycji, ofert handlowych. A z drugiej stronie podczas zjawiska „głuchego telefonu” jest pobierana informacja na temat naszego numeru – do czego też nie powinniśmy dopuszczać.

Poza nieodbieraniem niechcianych połączeń, powinniśmy dbać o ograniczanie podawania naszych danych osobowych, a także sprawdzanie obcych numerów w wyszukiwarce i przekazywaniu o nich informacji dalej. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu szerzymy świadomość wśród innych użytkowników, nie zostawiamy naszej historii, naszych doświadczeń dla samych siebie. Dzielimy się nimi, a inne osoby, sprawdzając potem dany numer w internecie, wiedzą już, że nie należy (lub można) od niego odbierać.

Specjalnie dla was sprawdziliśmy jeden z takich numerów, aby na jego przykładzie pokazać wam, jak funkcjonują takie strony internetowe, służące właśnie do weryfikacji spamujących numerów. Numer 799353891 według strony nieznany-numer to numer komórkowy w sieci Play. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Radiem Zet. Numer został oceniony przez większość użytkowników jako negatywny. Wyszukiwany był aż 63985 razy, a ostatni raz był zaledwie parę sekund temu. W komentarzach czytamy, między innymi: „Blokujemy – naciągacze”, „Oszuści i naciągacze!”, „Bot, podający się za loterię radia Zet… tylko że nigdy na to radio ani nie wysyłałem sms, ani nie dzwoniłem (przez internet również)”, „Spam bot z radia Zet”, „Prawdopodobnie automat radia Zet. Naciągacze.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *