519201126 atakuje połączeniami?

519201126

Czy ty również padłeś ofiarą spamu telefonicznego? No tak, co za pytanie. Niemal każdy pada ofiarą telemarketerów, oszustów, naciągaczy… którzy nie wiadomo, skąd mają nasz numer i skwapliwie z niego korzystają. Wydzwaniają, by wypytywać nas o nasze dane osobowe, nie chcąc podać, kim są, chcą nas zachęcać do kupna najróżniejszych rzeczy, jak na przykład zestawu garnków najwyższej jakości czy wełnianej kołdry prosto ze Szwajcarii. Naciągają nas na pożyczki, kredyty w banku lub nakłaniają do zapisania się do newslettera, który tak naprawdę nic nam nie da. Jest ro irytujące zjawisko, jak najbardziej. Dlatego powinniśmy z nim walczyć, nie poddawać się.

Tylko gdy akceptujemy rzeczy takimi, jakimi są, nie jesteśmy w stanie nic zmienić. Od czego więc zacząć w przypadku spamu telefonicznego? W pierwszej kolejności postaraj się nie odbierać połączeń od nieznanych numerów. Dlaczego? Często te połączenia są składowymi procesu, tak zwanego „głuchego telefonu”, które to zjawisko polega na tym, aby dzwonić do wybranych numerów, aby określić, czy są to numery aktywne, czy też nie. Gdy odbieramy, mówimy „halo”, a nasz rozmówca już się rozłącza, właśnie padliśmy ofiarą głuchego telefonu. Zostawiamy w ten sposób informację: „Jestem aktywny, można do mnie wydzwaniać z wieloma ofertami handlowymi, wszak odbiorę.” I nie możemy dziwić się wówczas, że dokładamy rękę do spamu telefonicznego. Bo po prostu dajemy się omamić. A wystarczyłoby jedynie nie odebrać!

Jeśli jednak charakter twojej pracy nie pozwala ci na nieodbieranie telefonów lub zwyczajnie nie masz najnowszego smartfona, w którym wraz z obcym połączeniem, przychodzi również powiadomienie o ewentualnym spamie, powinieneś wiedzieć, że musisz korzystać ze stron, takich jak odebrac.pl, ktoto.info, nieznany-numer czy numerytelefonu. Właśnie przez takie domeny jesteśmy w stanie dowiedzieć się czegoś więcej o nękającym nas numerze. W okienko wyszukiwarki wystarczy wpisać nękający nas numer i kliknąć enter tudzież „szukaj.” Problem już za chwilę powinien zostać rozwiązany, bowiem zostaniemy odesłani do wszelkich informacji na temat numeru (oczywiście, pod warunkiem, że już ktoś wcześniej udostępnił na jego temat informacje.)

Na przykład w ostatnim czasie mocno spamujący numer 519201126 to numer komórkowy w sieci Orange Polska i został oceniony przez większość użytkowników jako numer neutralny – czytamy na portalu nieznany-numer. Numer ten był wyszukiwany aż 2003 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund wcześniej. W sekcji komentarzy czytamy różne opinie, od tych oznaczonych jako neutralne po te negatywne: „Melodia, nikt się nie odzywa”, „Melodyjka, nikt się nie odzywa, numer dzwoni dosyć często (raz na dwa dni)”, „Nachalny, niechciany telemarketing” czy „Jakaś melodyjka, spam.” Komentarze jasno naświetlają nam, że jest to zapewne jeden z omówionych wcześniej głuchych telefonów, na które również należy uważać i najlepiej je ignorować – po prostu ich nie odbierać, blokować i pisać o nich opinie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *