607726191 ponownie dzwoni

607726191

Wszyscy jesteśmy zachłyśnięci tym, że mamy dostęp do smartfonów. Dzięki nim mamy tak umożliwioną komunikację, jak nigdy wcześniej. Nie tylko rozmawiamy przez tradycyjne dzwonienie, ale łączymy się ze sobą również video. Ba, możemy łączyć się nawet w kilka, kilkanaście osób. Nie stanowi to problemu. Już nie. Smartfony otworzyły nam drogę do kontaktowania się ze sobą na wszelkie sposoby. Telefonowanie i esemesowanie odrobinę nam już spowszechniało. Nadal korzystamy z tych opcji, ale zdecydowanie rzadziej. Od jakiegoś czasu nasze myśli zaprzątają przede wszystkim social media, wygląd naszych profili, wygląd cudzych profili i… to całe bycie w sieci. Chcemy być widoczni, chcemy być znani, rozpoznawalni. Młodzi ludzie coraz bardziej koncentrują się na smartfonomanii, zaprzepaszczając codzienne obowiązki, kontakty te pogłębiające się w rzeczywistości, nie na łączach. Smartfony stały się naszą największą przyjemnością. A my zapominamy, że mają one również wady.

Pamiętasz, jak za czasów telefonów stacjonarnych zdarzały się telefony od telemarketerów? Tak, zdarzały. Nie występowały aż tak często, mimo że wtedy spotykaliśmy się ze zjawiskiem książki telefonicznej. Dziś chcemy bardziej chronić nasze dane osobowe, ale coś ewidentnie nam nie wychodzi… bo skąd nasilenie zjawiska spamu telefonicznego? Coraz częściej dzwonią do nas obce numery. Ukrywają się za nimi telemarketerzy, próbujący wciskać nam nie tylko produkty, ale również programy lojalnościowe, logowanie do sklepów on-line, szybkie pożyczki i kredyty bankowe. Są to najczęściej oszustwa, które próbują zrealizować na większą skalę. Ten problem ciągle nie jest zażegnany, a ludziom wciąż brakuje wiedzy, jak sobie z tym radzić. Narażeni na ryzyko zrealizowania oszustwa są przede wszystkim ludzie starsi i samotni. Te osoby najczęściej padają ofiarą kradzieży telemarketerów.

Specjalnie dla was sprawdziliśmy jeden z obcych i bardzo spamujących numerów. Numer 607726191 jest numerem komórkowym, należącym do sieci PLUS i jest identyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane właśnie z tą siecią. Reputacja numeru została zarejestrowana jako „irytująca.” Numer ten był sprawdzany po raz ostatni zaledwie parę sekund temu, a liczba osób, jaka wpisywała go w wyszukiwarkę to 11043 – co mówi samo za siebie – ten numer jest rzeczywiście irytujący.

W sekcji komentarzy czytamy: „Można pozwać ich o stalking.”, „Po odebraniu rozłącza się. To jest irytujące.”, „Parę sekund i się rozłącza.”, „Ciągle wydzwaniają. Nie potrafią zrozumieć, że ludzie nie chcą ich słuchać.”, „Głuchy telefon.”, „Dzwoni chwilę i się rozłącza.”, „Nikt się nie odzywa. Następuje przerwanie połączenia ze strony dzwoniącego.” Jak widzisz, bardzo łatwo jest sprawdzić, co kryje się za danym numerem. Polecamy ci odwiedzanie stron, takich jak: nieznany-numer, odebrac.pl czy ktoto.info. Na każdej z tych stron bez problemu sprawdzisz, kto dzwoni. Wystarczy wpisać nękający numer w wyszukiwarkę i kliknąć lupkę. Odnajdziesz wówczas niezbędne informacje i sam będziesz mieć możliwość oceny i skomentowania doświadczenia z danym numerem.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *