225984977 jest natarczywy

225984977

Czy wiesz, że posiadanie smartfona to nie tylko wygoda i przyjemność? Poza radością z leniwego popołudnia spędzonego na Instagramie, Facebooku, TikToku czy wygodzie zakupów online, musisz zmagać się z uzależnieniem od telefonu, utratą cennego czasu (oj, aplikacje bardzo wciągają! Musisz to przyznać), a także zjawiskiem spamu telefonicznego. Czy wiesz, czym jest spam telefoniczny? To zjawisko, podczas którego ze wzmożoną siłą dzwonią do ciebie obce numery. Sytuacja powtarza się często – albo jeden konkretny numer dręczy cię, albo jest ich więcej i robią to w różnych odstępach czasowych. Zatem spamem jest nie tylko wydzwanianie godzina po godzinie lub dzień po dniu, ale również niechciane połączenie raz na jakiś czas. Tak, to też spam, ponieważ treść tego połączenia już sama w sobie jest spamem.

Czy są sposoby, jak uwolnić się od tego znienawidzonego zjawiska? Jak ograniczyć połączenia od obcych ludzi, którzy chcą wciągnąć cię w bezsensowną rozmowę, opierającą się na naciągactwie lub wyłudzaniu danych? Oczywiście, są sposoby. Na początek powinieneś znacznie ograniczyć podawanie własnych danych w sieci. Do celów konsumpcyjnych załóż oddzielnego maila. Niech tam przychodzą ci powiadomienia z newsletterów i sklepów internetowych. Zobaczysz, że od razu i twoja skrzynka z ważniejszymi mailami będzie lżejsza – bo będzie koncentrować się głównie na twoich prywatnych sprawach, a nie powiadomieniach, na przykład, ze sklepu H&M.

Po drugie należałoby, abyś zaczął odwiedzać strony typu ktoto.info, odebrac.pl, nieznany-numer. Są to domeny poświęcone magazynowaniu danych o numerach, które należą do spamu i nie tylko. Można dokonać tam oceny danego numeru, a także przeczytać o nim najważniejsze informacje i samemu wystawić ocenę lub komentarz. Na przykład, numer 225984977 na stronie nieznany-numer widnieje jako numer należący do strefy numeracyjnej Warszawa. Jest zidentyfikowany jako oszustwo bankowe. Reputacja tegoż numeru została oceniona jako negatywna. Ostatnio sprawdzany był zaledwie parę sekund temu, a liczba wyszukań tego numeru to aż 21179 razy! Sam widzisz, że problem jest poważny, a dany numer rzeczywiście potrafi zatruć życie.

W sekcji komentarzy czytamy: „Podają się za bank Millenium i pytają o wrażliwe dane: imię ojca, nazwisko panieńskie matki. Proponują kartę gold. Raz dzwonił Ukrainiec”, „głuchy telefon”, „Bardzo nachalni, dzwonią od paru dni po kilka razy dziennie”, „Podaje się za bank Millenium, niby z ofertą karty kredytowej/ Pyta o miejsce urodzenia, liczbę osób na utrzymaniu i poziom miesięcznych stałych wydatków, po czym oświadcza klientowi, że nie kwalifikuje się do uzyskania karty. Ewidentny oszust.”, „Niby Millenium, wyłudzenie danych”, „Dzwoni w różnych porach. Dwa razy odebrałem i był to głuchy telefon.” Jak widzisz, dział komentarzy jest kopalnią informacji o danym numerze. Nie wahaj się przed opisaniem swojego doświadczenia z danym numerem telefonu, a także wystawieniem oceny. W ten sposób ostrzegamy się nawzajem. Jest to bardzo pomocne.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *