579572763 wydzwania do nas

579572763

Czy znasz osobę, która nie posiada własnego telefonu komórkowego? Na pewno są takie osoby, ale są to, można powiedzieć, absolutne wyjątki, białe kruki, które zapewne i tak w wyniku wyraźnego postępu, po jakimś czasie będą musiały w nie zainwestować. A ty? Jakim jesteś człowiekiem? Posiadasz telefon komórkowy, bo masz taką wyraźną potrzebę, czy raczej masz na „wszelki wypadek”? Uważasz się za osobę uzależnioną od smartfona, a może wręcz przeciwnie – rośniesz w siłę z dala od świata wirtualnego?

Nie można zaprzeczyć, że smartfony stały się małymi, przenośnymi komputerami. Bez nich ciężko nam sobie poradzić, ponieważ zawierają wszystkie istotne funkcje i dane do tego, by codziennie funkcjonować… jak każdy inny człowiek. Skończyły się czasy drukowanych biletów, odtwarzaczy mp3, mp4, aparatów cyfrowych. Posiadasz smartfona – i masz to wszystko w pakiecie. Nie musisz martwić się o oddzielne sprzęty, możesz być spokojny, że telefon swoją wielością funkcji zapełni ci komfort i bezpieczeństwo. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że bycie użytkownikiem telefonu niesie też ze sobą negatywne konsekwencje? Uśmiechasz się i pytasz: „jakie?”. Och, zdziwisz się, ale posiadanie telefonu komórkowego to również dużo ciemnych stron.

Poza tym, że absolutnie uzależniasz się od telefonu – na wycieczce wszyscy stoją ze smartfonami wycelowanymi w piękne widoki, zamiast je po prostu podziwiać, a podczas spożywania obiadu, potrafią jedynie przeglądać posty na Facebooku, zamiast skupić się na rozmowie – często doświadczasz zjawiska, jakim jest spam telefoniczny. Dziś chcemy ci o tym trochę opowiedzieć. Spam telefoniczny polega na tym, że nieoczekiwanie przychodzą do ciebie połączenia z obcych numerów. Po odebraniu spotyka cię szumiąca w uszach cisza lub… monolog telemarketera, który próbuje ci wcisnąć kolejny produkt lub zachęca cię do zalogowania na określonej domenie. Specjalnie dla ciebie sprawdziliśmy jeden z najbardziej spamujących numerów. Na podstawie informacji o nim zebranych chcemy pokazać ci, dlaczego należy wchodzić na strony typu ktoto.info lub nieznany-numer czy odebrac.pl. Są to domeny, których celem jest przekazywanie dalej informacji o tymże numerze. I właśnie na stronie nieznany-numer wyszukaliśmy numer o kombinacji: 579572763.

Dowiedzieliśmy się wówczas, że dany numer wyszukiwany był aż 2004 razy, w tym ostatni raz sprawdzany był zaledwie parę sekund temu. Reputacja numeru została oznaczona jako neutralna, a w dziale komentarzy czytamy: „Dzwoni kilka razy dziennie”, „Przedstawiła się jako konsultantka firmy Ives Rocher, ale na telefonie wyświetlił się komunikat: to może być oszustwo.”, „Po odebraniu rozłącza się”, „Wydzwania 3-6 razy dziennie, po odebraniu nikt się nie odzywa”, „Dzwoni kilka razy dziennie, nie odzywa się”, „Miło, Yves Rocher z życzeniami”. Wiesz już zatem, że numer ten należy najprawdopodobniej do przedstawicieli Yves Rocher lub oszustów, podających się za tę firmę. Bądź czujny, najlepiej nie odbierać nieznanych połączeń.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *