221123483 dzwoni dniami i nocami

221123483

Któż w dwudziestym pierwszym wieku nie posiada telefonu? No, właśnie! Obawiamy się, że nie ma już takich osób. Wszyscy skoncentrowani są na swoich ekranach, z nimi wszędzie chodzą, bez nich nie potrafią żyć, normalnie funkcjonować. Na przestrzeni lat zmieniało się to zjawisko, ponieważ stopniowo telefony komórkowe zmieniały się, zmieniały się potrzeby konsumenta, a zatem z biegiem lat i im telefony stawały się nowsze, lepsze, atrakcyjniejsze, tym bardziej zaczęliśmy ich potrzebować i w nie inwestować. Nie wyobrażamy sobie życia bez kontaktowania się z resztą świata, bez stałego połączenia z Internetem, bez rozmów z przyjaciółmi, bez zakupów online, bez podróży z biletem w formie pliku, bez możliwości tworzenia zapisków, kiedy chcemy i jakich chcemy. Wszystkie te dogodności złożyły się na nasze przywiązanie do telefonu i fakt, że w tym momencie życie bez niego wydaje się po prostu irracjonalnym koszmarem. Jak żyć bez tego, co znacznie ułatwia nam wiele czynności, jest świetnym magazynem danych, plików, informacji, jak i właściwie po co wracać się do czasów sprzed potopu, kiedy wszystkie te ułatwienia nie były możliwe?

Nie chcemy tego i taka jest prawda. Wygodnie nam, tak jak jest, a także cieszymy się tymi wszystkimi możliwościami, jakie daje nam smartfon. Jakie są jednak ciemne strony posiadania telefonu komórkowego? Wszak każde zjawisko na świecie ma zarówno zalety, jak i wady. Jedną z wad bycia użytkownikiem smartfona, jest bez wątpienia zmaganie się ze spamem telefonicznym. Co chwila otrzymujemy połączenia, które przychodzą od nieznanych numerów. Ukrywają się za nimi przede wszystkim telemarketerzy, chcący wcisnąć nam swój produkt. Z związku z tym chcemy ostrzec przed jednym z takich naprzykrzających się numerów – jest to numer o następującej kombinacji liczb: 221123483. Jest to numer stacjonarny należący do strefy numeracyjnej: Warszawa. Numer ten wyszukiwany był ponad 122000 razy. Jest oceniany wyłącznie negatywnie przez użytkowników.

Osoby korzystające z tego serwisu określają ten numer jako „niepokojący”, „głuchy telefon”. Zostawiają komentarze o treściach: „Dzwonił po godzinie 17, rozłączył się natychmiast po odebraniu. Nie oddzwaniałam, bo to chyba jakiś oszust, skoro ponad 120 tys. osób pytało o ten nr.” lub „Głuchy telefon. Nikt go nie odbiera. Po chwili rozłącza się.” , a także: „Głuchy telefon. Bot dzwoni najpierw w celu sprawdzenia czy numer jest aktywny. Potem zostanie sprzedany do firm telemarketingu.” Komentarzy jest o wiele, wiele więcej, możemy wywnioskować, że podany numer rzeczywiście należy oznaczyć jako „spam”. Pamiętajcie, by nie odbierać nieznanych numerów. Kiedy odbieramy, prowadzimy do tego, aby ten proceder powtarzał się częściej, a firmy telemarketingowe mają nas na uwadze i nie zaprzestają dzwonienia. W sytuacji, w której powtarza się, że dzwoni do ciebie dany męczący numer, możesz z powodzeniem odnaleźć go na stronach takich jak: ktokto.info wpisując go w wyszukiwarkę.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Aderteg pisze:

    Po odebraniu, rozłącza się. Najwyraźniej testowanie numeru, sprawdzenie istniejącej bazy lub tworzenie nowej. Potem pewnie spam i inne niespodzianki już z innych numerów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *