500974680 natarczywie dzwoni

500974680

Obce numery, wydzwaniające o dziwnych porach, z dużą częstotliwością? Nic dziwnego. To nic innego jak spam telefoniczny. Czy wiesz, że ty sam możesz go napędzać i stąd tak wiele obcych telefonów? Zacznijmy od podstaw – jak to w ogóle się dzieje, że dzwonią właśnie do ciebie?

Zacznijmy od tego, że odbierasz telefon. Za często. I nie, nie chodzi o to, że często rozmawiasz przez telefon! Chodzi o to, że za często odbierasz od nieznanych numerów. Na zasadzie głuchego telefonu wyjaśnimy ci, jak to działa. Na pewno miałeś sytuację, w której odebrałeś obce połączenie, a po drugiej stronie usłyszałeś ciszę i raptowne rozłączenie rozmowy. To tak zwany głuchy telefon. Ty myślisz sobie, że to jakaś pomyłka, wzruszasz ramionami, zapominasz. Niestety, jesteś w błędzie. To w pełni zamierzone działanie. Jest to weryfikowanie numerów telefonów na podstawie tego, czy ich właściciele odbiorą – jeśli odbierają, są odnotowywani w systemie jako „numery aktywne.” To znaczy, że są to potencjalni klienci – bo odbierają. To stąd tyle propozycji telemarketerów. Teraz rozumiesz? Jednym ze sposobów na walkę ze spamem telefonicznym, jest ten najprostszy – ignorowanie obcych połączeń. Im mniej ich odbierzesz, tym rzadziej będą się powtarzać.

Postaraj się ograniczać też podawanie swoich wrażliwych danych. Narzuć sobie, że numer telefonu od tej pory udostępniasz tylko w zupełnie wymagających tego sytuacjach, na przykład na stronach internetowych, na których chcesz się zalogować, ale wymagane jest podanie numeru telefonu.

Poza tym ważne jest samodzielne weryfikowanie narzucających się numerów przez Internet. To bardzo proste – wpisz spamujący numer w wyszukiwarce i sam zobacz, jakie treści na jego temat ci wyskoczą. Zobaczysz, jak wiele możesz dowiedzieć się na temat numeru, który cię nęka. W weryfikacji internetowej ważna jest współpraca – im więcej użytkowników dzieli się swoimi doświadczeniami, tym więcej mamy danych na temat poszczególnych numerów. Dlatego tak ważne jest, abyś dzielił się swoimi spostrzeżeniami – jeśli takie oczywiście masz – na temat konkretnego numeru. Wrzuć je albo w formie komentarza, albo oceny. Pamiętaj, że możesz w ten sposób pomóc innym osobom, na przykład starszym, które bazują na takiej metodzie sprawdzania numerów.

Aby dokładnie przedstawić, jak działa wyszukiwanie numeru w sieci, znaleźliśmy informacje na temat numeru 500974680. Według bazy danych na jednym z portali, jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Orange Polska. Informacje użytkowników wskazują na to, że ten numer jest powiązany z oszustwem bankowym. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników i jego reputacja również została oznaczona jako „negatywna”. Był wyszukiwany aż 4429 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu, co wskazuje na wagę problemu. W komentarzach czytamy, na przykład: „Reklama banku wygłoszona przez automat”, „Nie odebrałam, ale gdy oddzwoniłam, włączył się automat z banku Pekao”, „Oszustwo”, „Głuchy telefon”, „Pekao. Wydzwania do skutku przez kilka dni”, „Dzwoni kilka razy dziennie”, „Spam”, „Bank Pekao.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *