538628180 uparcie dzwoni do ciebie?

538628180

Czy kojarzysz numer 538-628-180? Nie? Możliwe, że już niedługo go poznasz, bo i ciebie będzie nękał. A może być tak, że już go doskonale znasz, bo również doświadczyłeś od niego mnóstwo nieodebranych połączeń. Czy też zastanawiasz się, dlaczego do ciebie wydzwania i co w takiej sytuacji powinieneś zrobić? A może pierwszy raz słyszysz o spamie telefonicznym, nie masz pojęcia, co to i chciałbyś wiedzieć na przyszłość, co to takiego i dlaczego należy na to uważać?

Wprowadzimy cię zatem we wszystkie szczegóły. Numer 538-628-180 jest jedynie przykładem jednym z wielu spamujących telefonów. Spam telefoniczny natomiast to nic innego jak wysyp połączeń od nieznanych numerów lub SMS-y również od osób, których nie masz zapisanych w swojej książce kontaktowej. Jeżeli ktoś nęka cię telefonicznie, oznacza to, że zbyt często i zbyt nierozważnie podawałeś swój numer telefonu – rozważ, czy jest to słuszne i czy powinieneś powielać takie zachowania. Możliwe, że teraz zachodzisz w głowę, komu podawałeś numer telefonu w ostatnim czasie. Najczęściej chodzi o… właśnie internet, w którym przecież nigdy nic nie zginie. Jeśli, chociażby, podajesz swój numer na potęgę w Newsletterach, logując się do sklepów, jesteś zarzucany treściami konsumenckimi. Warto mieć tego świadomość. Jeśli więc chcesz zmniejszyć, ograniczyć spam o jakieś 50% – załóż oddzielną skrzynkę mailową, aby to tam wpadały ci wszelkie powiadomienia. Nie podawaj numeru telefonu, jeżeli nie jest to konieczne.

Po drugie, aby unikać sytuacji, w której spam daje ci się we znaki, masz prawo zwyczajnie… nie odbierać. Lub nie odpisywać, jeśli mówimy o wiadomościach tekstowych SMS. Ludzie często o tym zapominają, a prawdą jest, że najsłuszniej byłoby nie odbierać od nieznanych numerów. Dlaczego? Odbierając, często doświadcza się zjawiska, tak zwanego „głuchego telefonu.” Oznacza to, że osoba do ciebie dzwoniąca jest najczęściej botem, sprawdzającym jedynie aktywność twojego numeru. W momencie, w którym decydujesz się kliknąć zielony przycisk odbierania, wysyłasz informację: „jestem aktywny.” To następnie zwiększa postępowanie spamu telefonicznego na twój numer.

Wracając do numeru 538628180 chcemy uświadomić ci również, że powinieneś korzystać z wyszukiwarki, gdy nęka cię jakiś konkretny numer. Nie wahaj się, aby go wpisywać i na stronach do tego stworzonych, sprawdzać informacje o nim. Wtedy w łatwy sposób dowiadujesz się o nim najpotrzebniejszych informacji za pomocą kilku kliknięć. Na przykład na jednej z takich stron sprawdziliśmy złośliwy numer 538-628-180. Widnieje on tam jako numer komórkowy w sieci T-Mobile Polska i został zidentyfikowany on jako „głuchy telefon” (a zjawisko głuchego telefonu opisaliśmy już wcześniej, powyżej). Czytamy też, że reputacja numeru została przez większość oceniona na „negatywną.” Poza tym numer ten był wyszukiwany już aż 3571 razy (ostatni raz zaledwie parę sekund temu) i posiada aż 37 komentarzy. W komentarzach czytamy, między innymi: „Spam”, „Głuchy telefon”, „Cisza” czy „Fotowoltaika + pompy ciepła…”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *