500974689 dzwoni od samego rana?

500974689

Spam telefoniczny to coś, z czym spotykamy się na co dzień – obce numery, wydzwaniające nieustannie mogą zdenerwować, zezłościć, zirytować. Koncentrujemy się wówczas na emocjach; nie na treściach od konsultantów, którzy właśnie próbują nakłonić nas do kolejnych bezsensownych zakupów przez Internet, zaciągnięcia pożyczki w podejrzanym banku, ale przede wszystkim na tym, jak bardzo denerwują nas nieustanne połączenia od nieznanych numerów. No bo skąd oni mają nasz numer? Dlaczego nim operują? Nie przychodzi nam do głowy, że nie kto inny, jak właśnie my sami jesteśmy sprawcami tego, że telemarketerzy posiadają nasze numery telefonów i nas nimi zamęczają.

Powinniśmy zacząć od ograniczania podawania naszych danych osobowych zawsze i wszędzie, na czele właśnie z numerem telefonu – należałoby założyć oddzielną skrzynkę mailową do celów konsumpcyjnych, czyli powiadomień z Newsletterów. Mówimy całkowicie serio! Takie rozwiązanie pomoże wam zmniejszyć spam o 50%. Korzystając z drugiej skrzynki pocztowej, mniej spamu będzie wpadało do tej właściwej, a także – jeżeli tylko dzięki temu nie będziecie musieli podawać numeru telefonu – ograniczycie też podawanie właśnie numeru waszej komórki.

Po drugie, gdy macie do czynienia ze spamem telefonicznym, najlepiej byłoby, gdybyś nękający cię numer telefonu po prostu wrzucał do wyszukiwarki. Tam bez problemu przejdziesz do witryn, w których wyświetlą ci się wszelkie informacje na temat numeru. Od oceny jego reputacji, do liczby wyszukiwań i działu komentarzy, w którym można szukać najwięcej informacji, wszak więcej mówi nam pełen opis doświadczenia z danym numerem, niż sama ocena: „numer negatywny” czy „numer irytujący”. Inaczej jednak patrzymy na to, gdy czytamy pełen opis: „Z tego numeru dzwoni pani w sprawie rzekomych ankiet. Próbowała wyłudzić ode mnie dane osobowe. Gdy powiedziałem, że to niezgodne z prawem, rozłączyła się.” I wtedy mamy już pełny obraz takiej sytuacji i w przyszłości częściej wybieramy czerwoną słuchawkę – a to jest tylko i wyłącznie na naszą korzyść.

Na podstawie numeru 500974689 chcemy pokazać wam, jak takie witryny działają. Po wpisaniu go w wyszukiwarkę klikam w obojętnie jaką witrynę, która zajmuje się wyszukiwaniem numerów telefonów. Tam pokazują mi się takie informacje, jak, między innymi, że numer ten należy do sieci komórkowej Orange Polska. Widzę też, że numer ten został oznaczony jako „głuchy telefon.” Reputacja tegoż numeru została oznaczona przez większość użytkowników jako „negatywna.” Został wyszukiwany aż 6078 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu. W dziale komentarzy jest ich aż 43. Widzisz teraz, jak działają takie strony.

Pamiętaj, że jeśli dzwoniłby do ciebie znajomy, a ty nie odbierzesz, bo nie masz zapisanego tego numeru, on najprawdopodobniej spróbuje się z tobą skontaktować w inny sposób. Zostawi ci nagranie na poczcie głosowej, napisze SMS-a lub znajdzie na Facebooku i poinformuje, że to właśnie on dzwonił w jakiejś sprawie. Lepszym więc wyjściem jest odrzucenie połączenia, bez zbędnych wyrzutów sumienia.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *