606407260 męczy cię telefonami?

606407260

Czy ty też masz już dość wydzwaniających nieustannie telemarketerów ze swoimi propozycjami sprzedaży wspaniałych, wygodnych butów, bardzo dobrych jakościowo mebli czy garnków prosto z Niemiec? A może po dziurki w nosie masz również propozycji kredytów z nieznanych ci, podejrzanych banków czy propozycji fotowoltaiki? Tak, to może być denerwujące, i co gorsza – wielu z nas zna ten ból. Jednak przychodzimy z pomocą i krok po kroku tłumaczymy, co należy zrobić, aby ograniczyć spam telefoniczny, a także jak zachowywać się, gdy dzwoni lub esemesuje do nas ktoś spod nieznanego numeru. Co odpowiedzieć, na przykład na wiadomość: „Proszę opłacić swoją paczkę. Inaczej zostanie niedostarczona. Kliknij w link…”? To wszystko tłumaczymy poniżej.

Po pierwsze, powinieneś mieć świadomość, że ty sam jesteś panem swojego losu i tylko jeśli ograniczysz podawanie swoich osobistych danych z byle powodu, jesteś w stanie realnie ograniczyć rozprzestrzenianie się spamu. Chociażby jeśli chodzi o sprawy konsumenckie, logowanie się do sklepów, zapisywanie do Newsletterów – powinieneś wziąć pod uwagę założenie oddzielnego maila do spraw konsumenckich. I zrezygnowanie z podawania swojego numeru telefonu na każdym kroku.

Po drugie, jeśli już przychodzi do ciebie połączenie od nieznanego numeru, dlaczego w ogóle zastanawiasz się nad odbieraniem? Pomijam tu oczywiście osoby, które ze względu na formę swojej pracy, jak na przykład prowadzenie własnej firmy, nie mają innej możliwości niż odebrać. Jeśli jednak twoja praca nie zmusza cię do odbierania telefonów od nieznanych numerów, powinieneś zaprzestać odbierania jakichkolwiek obcych połączeń! Pomyśl sobie, że nie masz żadnego obowiązku odbierania od obcych numerów. Możesz powiedzieć o tym wśród znajomych, rodziny, niech ta wieść się szerzy. Dzięki temu uszanują twoją decyzję i w razie zmiany numeru – najpierw napiszą ci SMS-a, kim są i poproszą cię o odebranie nadchodzącego połączenia. Zastrzeż sobie prawo do nieodbierania – to podziała tylko pozytywnie, dlatego że ograniczysz ewentualny spam. Dlaczego? Dlatego, że często mamy do czynienia z tak zwanym „głuchym telefonem.” Jest to zjawisko, w którym dzwoniący do ciebie jedynie sprawdza, czy twój numer jest numerem aktywnym, a zatem czy korzysta z niego jakiś człowiek, któremu można przedstawiać kolejne oferty handlowe. Właśnie dlatego lepiej unikać odbierania nieznanych połączeń. W dodatku jeżeli jesteś osobą w podeszłym wieku, być może samotną – tym bardziej powinieneś być wyczulony na to, wszak ktoś może wykorzystać twój brak świadomości i szybko cię zmanipulować, a następnie oszukać.

Właśnie dlatego proponujemy również sprawdzanie poszczególnych nękających numerów w sieci. Numer 606407260 należy do tych irytujących, wydzwaniających w ostatnim czasie. Ponieważ jest bardzo świeży, nie ma jeszcze całego mnóstwa informacji na jego temat, jednak kilka najważniejszych danych o nim mamy. Za pomocą wyszukiwarki dowiadujemy się, że ten numer został oceniony jako „irytujący” przez 3 użytkowników. Ostatni raz głos oddano 03.01.2023 r.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *