459567133 nie daje ci spokoju?

459567133

Pewnie nie raz, nie dwa spotkałeś się z sytuacją spamu telefonicznego. Podejrzane połączenia od nieznanych numerów, które pierwszy raz widziałeś na oczy, często powtarzające się, gdy nie odbierasz, stosy wiadomości SMS, w których jesteś często odsyłany do tajemniczych linków, aby na przykład, uiścić wpłatę za paczkę, której nawet nie oczekujesz, bo przecież nic nie zamawiałeś! Nic dziwnego, że jesteś teraz podejrzliwy wobec każdego obcego numeru. Wszak nie jest to przyjemne ciągle odbierać połączenia od osób, których nie masz zapisanych w książce kontaktowej i odpychać ich argumenty za tym, by jednak dokonać zakupu wspaniałego zestawu naczyń prosto z Niemiec lub cudownej pościeli z prawdziwej owczej wełny. Powoli stajemy się wyczuleni na nieznane połączenia. Właśnie dlatego powstał komunikat „podejrzenie o spamie”, który nie wyświetla się jeszcze na wszystkich smartfonach nowej generacji, ale wchodzi do coraz większej ilości urządzeń. Byłoby dobrze, gdyby taki komunikat wyświetlał się, między innymi, osobom starszym i samotnym – które w walce z telemarketerami są bezsilne, gdy nie mają świadomości zagrożenia z ich strony. Dlatego tak ważne jest, by nawzajem uświadamiać się w tej kwestii.

Pamiętaj, że masz święte prawo nie odbierać telefonów. Ba, byłoby to najlepszym wyjściem, wszak często mamy myśli: „Chociaż odbiorę, jeśli to będzie telemarketer, to odmówię dalszej rozmowy”, a potem, gdy klikniemy w zieloną słuchawkę, okazuje się, że… połączenie zostało przerwane. Czy wiesz, co to oznacza? Tylko i aż tyle, że właśnie padłeś ofiarą tak zwanego „głuchego telefonu.” Właśnie została zebrana o tobie informacja – twój numer telefonu jest aktywny, kryje się za nim żywy rozmówca, a zatem osoba, która chciała wiedzieć o tobie tylko tyle, już to wie i ma to odnotowane w systemie. Teraz jedyne, czego możesz się spodziewać, to tego, że spam się zwiększy. Będziesz dostawać kolejne propozycje konsumenckie, których wcale nie chcesz.

Wniosek z tego jest zatem prosty – lepiej nie odbierać telefonu. A co z osobami, które na taką przyjemność, jak nieodbieranie połączenia, nie mogą sobie pozwolić, chociażby ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, na przykład prowadzenie firmy i kontakt z potencjalnymi klientami, który przecież jak najbardziej – będą dzwonić z nieznanych numerów? Jeżeli w twoim telefonie nie ma filtra „podejrzenie o spamie”, rzeczywiście, może być ciężko. Pamiętaj wtedy o tym, aby być asertywnym i raczej nie rzucać do słuchawki słowa: „tak.” Istnieją spekulacje na temat, że owo potwierdzenie może zostać wycięte z rozmowy i potem użyte przeciwko tobie. Uważaj więc zatem.

Posiłkując się też jednym z bardziej spamujących numerów w ostatnim czasie – 459567133, zachęcamy cię również do sprawdzania numeru po prostu w wyszukiwarce internetowej. Na obojętnie której stronie, która ci się wówczas wyświetli, możesz bez problemu sprawdzić najważniejsze dane o tym numerze. Numer 459-567-133 jest dość świeżym numerem w świecie spamerów, jednak już dostał kilka pierwszych negatywnych ocen. Uważaj.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *