500954371 nie daje ci żyć?

500954371

Smartfony są podstawowym elementem naszego codziennego wyposażenia. Przyzwyczailiśmy się funkcjonować dzięki nim i tylko z nimi. Bez nich nie wyobrażamy już sobie podróży, płatności internetowych, robienia zdjęć i filmów, nie mówiąc o zwykłym wyjściu z domu do pracy. Jak zatem żyliśmy zaledwie dwadzieścia lat temu, gdy telefon komórkowy był towarem deficytowym, dopiero stawiał pierwsze kroki na polskim rynku? Dziś wydaje się nam to niedorzeczne, śmieszne, irracjonalne, bo dziś nie wyobrażamy już sobie życia bez telefonów. Co jeszcze śmieszniejsze, jesteśmy tak oślepieni dobrami, wygodami, które niesie ze sobą użytkowanie smartfona, że nie dostrzegamy jego wad – które też przecież posiada! Wydaje się wam dziwne, że uważamy, iż telefony mogą mieć też swoje złe strony? Zaraz przedstawimy krok po kroku, co mamy na myśli.

Przede wszystkim telefony w dzisiejszych czasach są silnie… uzależniające! Tak! Najgorsze jest to, że przesiadujemy przed ekranami telefonów bardzo długo i często powtarzając niektóre czynności bezmyślnie, nie dlatego, że taką mamy potrzebę, a raczej po to, by zaspokoić nasz umysł, który ciągle prosi o więcej. Więcej fotek, Instagrama, TikToka, śmiesznych filmików, Facebookowych wpisów. Potem ciężko jest nam się uwolnić od tych przyzwyczajeń, które w krótkim czasie zaczynają warunkować naszą rzeczywistość.

Drugim minusem używania telefonu komórkowego jest rozpowszechniający się coraz bardziej spam telefoniczny. Co za tym idzie? Seria denerwujących połączeń od nieznanych numerów. Odbierać? Nie odbierać? Rozmawiać? Rozłączać się? Tyle pytań, a niektórzy nadal nie wiedzą, co należy w takiej sytuacji zrobić. Musisz zastanowić się, czy rozwiązanie tego problemu nie leży czasem tuż koło ciebie… bo tak właśnie jest.

Na spam telefoniczny najlepiej… nie reagować! A zatem – nie odbierać połączeń przychodzących od nieznanych numerów. Dlaczego? Dlatego, że coraz częściej jest to zastosowany trik przez telemarketerów – telefon jest głuchy tylko po to, by sprawdzić, czy twój numer jest aktywny. Jeżeli odbierzesz, a ktoś p drugiej stronie momentalnie się rozłączy, oznacza to, że możesz spodziewać się w niedalekiej przyszłości większej ilości takich połączeń.

Drugim sposobem jest… sprawdzanie numeru w odpowiednich platformach. Mamy tu na myśli strony takie jak: nieznany-numer lub ktoto.info, gdzie bez problemu wpiszesz nękający cię numer i sprawdzisz, kto za nim stoi. Na przykład numer 500954371 został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Orange. Na stronie nieznany-numer został oceniony on negatywnie, a gdy czytamy, ile razy został wyszukiwany, dosłownie opada nam szczęka! Numer był wpisywany w wyszukiwarkę aż 22928 razy, co oznacza ogromne zainteresowanie, a więc – duży problem ze spamem ze strony tego numeru.

Numer sprawdzany był ostatnio dosłownie kilka sekund temu, a w komentarzach możemy znaleźć słowa, takie jak: „Dzwonił 12 razy… tragedia”, „Pytają o PESEL, różne dane”, „Automat, dzwoni kilkanaście razy dziennie! Zablokować”, a także: „Dzwoni i mówi, że nie opłaciłeś usługi w Orange.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *