519217012 uaktywnił się znowu

519217012

Telefony komórkowe to absolutnie najważniejszy element naszego codziennego wyposażenia. Korzystamy z nich, ponieważ chcemy móc kontaktować się ze światem, chcemy mieć możliwość płacenia w szybszy sposób, chcemy mieć możliwość robienia zakupów online, prowadzenia swojej działalności w sieci i mieć dostęp do mediów społecznościowych – w ramach rozrywkowych lub bardziej pożytecznych, jak na przykład prowadzenie firmy lub hobbystycznego bloga. Nie zastanawiamy się nad tym, czy posiadanie telefonu komórkowego przynosi jakiekolwiek szkody, raczej jesteśmy nastawieni pozytywnie do bycia użytkownikiem drogocennego smartfona, dzięki któremu możemy zrobić naprawdę wiele. Jednak jak wszystko, posiadanie telefonu komórkowego, ma również swoje cienie i blaski, z tym, że zachwyceni technologią smartfonów, nie zwracamy uwagi na owe cienie. A jest ich sporo.

Jednym z nich jest rozprzestrzeniający się coraz bardziej spam telefoniczny, który dotyka nas i naszych najbliższych. Nienawidzimy marnowania czasu na rozmowy z kompletnie nieznanymi nam ludźmi, którzy próbują wcisnąć nam kolejny niepotrzebny produkt lub propozycję założenia konta w sklepie internetowym lub banku, a także branie szybkich pożyczek i kredytów. Dlaczego więc odbieramy? Jeżeli chcemy ograniczyć spam telefoniczny, musimy zacząć od siebie!

Odrzucajmy połączenia nieznanych numerów – jest to najlepszy sposób, choć wiemy, że osoby pracujące w firmach, nie mogą pozwolić sobie na odrzucanie takich połączeń. Skąd mogą wiedzieć, czy pod danym numerem nie ukrywa się potencjalny klient. Jeżeli więc nie możesz odrzucić połączenia, pamiętaj, aby sprawdzać numery w sieci. To dobry sposób, bo możesz wówczas podzielić się własnymi przekonaniami na jego temat.

Takim sposobem prowadzone są strony typu nieznany-numer lub ktoto.info. Za pomocą intuicyjnej wyszukiwarki sprawdzisz szybko i w prosty sposób, kto kryje się za nękającym cię numerem.

Numer o kombinacji liczb 519217012 jest w ostatnim czasie jednym z najbardziej spamujących numerów. Wyszukiwało go aż 9805 użytkowników, co wskazuje na realną skalę problemu! Sam widzisz, że jest to numer bardzo nastręczający, sprawiający problemy i nieprzyjazny.

Numer ten został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z Orange, a na jego temat możemy znaleźć aż 31 komentarzy na portalu nieznany-numer. Przytaczamy niektóre z nich: „Oszuści podszywający się pod Orange”, „To jest spamer!”, „Chce wyłudzić dane osobowe”, „Śmieci niby z sieci Orange! Blokować od razu! Złodzieje danych!”, „Podszywa się pod Orange!”, „Głuchy telefon – zbierają dane, że wasz numer jest aktywny i odbieracie, więc można dzwonić z innymi ofertami. Nie odbierać!”, „Natrętny numer dzwoni kilka razy dziennie, po podniesieniu słuchawki – cisza! Głuchy telefon – spam! Nie odbierać!”, a także wiele innych o podobnym wydźwięku. Jak widzisz, warto sprawdzać podobne strony, są one kopalnią wiedzy, dzięki której w przyszłości prawdopodobnie nie podniesiesz słuchawki. I dobrze zrobisz! Nie napędzaj telemarketingu! Najczęściej są to osoby, które próbują w sprytny sposób cię oszukać. Chroń siebie i swoich bliskich.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *