611116010 wraca z przytupem

611116010

Czy ciebie również dosięgnął spam telefoniczny? Spokojnie, nie czuj się wyjątkowy! Nie tylko ciebie. Ludzie od lat zmagają się z telemarketerami i oszustami. Nie dziwi więc już zwyczajne rozłączanie się, nieodbieranie lub blokowanie numeru. Nie wiedziałeś, że ty też możesz tak zrobić? Oczywiście, że tak! Nawet lepiej, gdy odrzucisz połączenie przychodzące od nieznanego numeru niż jakbyś miał odebrać, a ktoś po drugiej stronie miałby się rozłączyć. Jest to zjawisko tak zwanego głuchego telefonu. Gdy odbierasz, a ktoś po drugiej strony rozłącza się, sprawdza jedynie, czy twój numer jest aktywny. W ten sposób zyskuje tę informację i jeśli odebrałeś, możesz spodziewać się wzmożonego spamu telefonicznego.

Chcemy przedstawić Wam dziś jeden z takich numerów telefonicznych, które w ostatnim czasie najbardziej nękają użytkowników smartfonów. Na pewno słyszałeś o stronach typu nieznany-numer lub ktoto.info, na których bez problemu można sprawdzić dany numer. Wpisujemy go w wyszukiwarkę, a następnie mamy dostęp do wielu informacji i komentarzy. Daje to nam świadomość, kto stoi za danym numerem i czego możemy spodziewać się po rozmówcy. Często użytkownicy zaznaczają, z czym powiązany jest dany numer – na przykład z jakimś konkretnym sposobem oszustwa. W ten sposób ostrzegamy się wzajemnie i dajemy sobie możliwość zabezpieczenia przed odbieraniem konkretnego numeru (choć nie ukrywamy, że należy unikać w ogóle odbierania połączeń od nieznanych numerów!).

Na stronie nieznany-numer widzimy, że numer 611116010 jest oceniony jako negatywny. Był wyszukiwany aż 4005 razy, co wskazuje na wagę problemu i to, że wiele, wiele osób musiało doświadczyć spamu przez kontaktowanie się tegoż numeru. Widnieje też informacja, że należy do strefy numeracyjnej Poznań.

W sekcji komentarzy znajdujemy szczegółowe opisy kontaktu z tym numerem: „Spam, blokować”, „Spam”, „Fotowoltaika – szukają jelenia”, „Rozłącza się po odebraniu” (zjawisko głuchego telefonu), „Blokować – spam”, „SPAM, telefon momentalnie odrzuca połączenie”, „Rozłącza zaraz po odebraniu, nie polecam”, „Blokować od razu. Nikt się nie odzywa i nie wiadomo o co chodzi, a dzwonią często”, „Rozłącza się po odebraniu”, „Spam i do tego bardzo niekulturalny”, „Po odebraniu od razu się rozłącza”, „Dzwoni co 5 min”, „Blokować od razu. Nikt się nie odzywa i nie wiadomo, o co chodzi, a dzwonią często” i wiele innych. Na ich podstawie możemy stwierdzić, że jest stosowany wyżej wspomniany trik z głuchym telefonem, połączenia są częste, a więc tworzą spam, zalecane jest blokowanie tegoż numeru. Pamiętaj, że możliwość nieodbierania jest twoim świętym prawem, tak samo jak zablokowanie nękającego numeru. To te osoby naruszają twoją przestrzeń, marnują twój czas, często próbują cię oszukać. Nie jesteś im nic winny, więc nie czuj wyrzutów sumienia, gdy odrzucisz połączenie lub powiesz, że nie masz czasu na rozmowę. Dodatkowo staraj się korzystać z portali wyżej przez nas opisanych. Dzięki temu zwiększysz świadomość wśród innych użytkowników i dołożysz swoją wartościową opinię.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *