451400267 cały czas wydzwania

451400267

Do ciebie z pewnością też dzwonił kiedyś obcy numer. Jak się zachowałeś? Odebrałeś, czy jednak wahałeś się, czy jest to słuszne? Może do tej pory nie wiesz, jak zachowywać się w sytuacji obcego połączenia, wyświetlającego się na twoim smartfonie? Nie martw się, nie jesteś sam! Więcej osób zmaga się z problemem spamu telefonicznego i niewiedzą, jak się wówczas zachować. Wyjaśniamy wszystko krok po kroku.

Powinieneś wiedzieć, że im częściej odbierasz, tym bardziej napędzasz spam telefoniczny. Naprawdę! I nie chodzi o połączenia od osób, które masz zapisane w swojej skrzynce kontaktowej. Zwracamy uwagę na spam, a zatem na odbieranie połączeń od obcych numerów. Powinieneś wystrzegać się tego jak ognia! Dlaczego? Zazwyczaj, kiedy dzwonią do ciebie nieznane numery, ich intencją jest weryfikacja twojego numeru telefonu. Mowa tu głównie o tak zwanych głuchych telefonach. Na pewno miewałeś sytuacje, w których obcy numer zadzwonił, ty odebrałeś, a tu od razu nastąpiło rozłączenie. To nie przypadek! Nikt się nie pomylił! Po prostu właśnie zostałeś odnotowany w systemie jako numer „aktywny.” Teraz spam telefoniczny uderzy w ciebie dwa razy częściej, bo jest szansa, że odbierzesz telefon i będzie można albo cię naciągnąć, albo przedstawić ci ofertę konsumencką nie do odrzucenia. Najlepiej byłoby zatem, gdybyś zwyczajnie ograniczył odbieranie obcych połączeń. Zainteresuj się funkcją filtrowania spamu. To jedna z najnowszych metod na zmniejszenie spamu. Kiedy dzwoni obcy numer, wyświetla ci się wówczas komunikat: „podejrzenie spamu” i już wiesz, że nie powinieneś odebrać, jeśli nie chcesz sobie psuć popołudnia.

Czasem jednak bywa, że nie każdy może tak po prostu ignorować połączenia, nawet jeśli są wykonywane z nieznanych numerów. Niektórzy prowadzą własny biznes, w którym dyktowana jest wręcz zasada podnoszenia słuchawki zawsze. Jeśli jesteś jedną z tych osób, powinieneś korzystać z opcji weryfikowania numerów przez Internet. To dobra metoda, zwłaszcza dla tych, którzy odbierają telefon – mogą w ten sposób podzielić się własnymi doświadczeniami z innymi użytkownikami. To ważne, bo internetową bazę danych o poszczególnych numerach budują właśnie użytkownicy. Im więcej jest komentarzy czy ocen konkretnego numeru, tym więcej można się dowiedzieć.

Sprawdziliśmy jeden ze spamujących numerów w wyszukiwarce, by przedstawić, jak wiele można dowiedzieć się z internetu. Numer 451400267 to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci 3S. Informacje użytkowników wskazują na to, że powyższy numer jest automatem dzwoniącym. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 2398 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale komentarzy na jego temat czytamy: „Spam”, „Do mnie 2 razy przez jeden dzień dzwonił podobny numer, który zablokowałem, tyle że na końcu było 9, zamiast 7. Nie odebrałem oczywiście, wy też nie odbierajcie, nie ma sensu”, „Automat, dziewczyna przedstawia się jako Ewelina Pisarczyk i rozłącza się”, „Jakiś natręt”, „Nie odebrałam za pierwszym razem. Zadzwoniłam, ktoś odebrał, była muzyczka, ale ktoś się po 3 sekundach rozłączył, próbowałam 3 razy, ale za każdym razem ta sama historia.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *