814468539 nie daje chwili spokoju?

814468539

Telefon jest naprawdę wspaniałym wynalazkiem; w ciągu kilku sekund potrafi przenieść nas do osoby oddalonej o wiele kilometrów od nas. Jesteśmy w stanie ją usłyszeć, ale nie tylko. Najnowsze możliwości smartfonów pozwalają nam także zobaczyć osobę, z którą rozmawiamy. To tylko kilka możliwości, jakie mamy dzięki smartfonom. Jest ich jednak wiele, wiele więcej. Ale czy posiadanie telefonu to same plusy? A może znajdą się też negatywne strony? Z pewnością, jak w przypadku każdego zjawiska, należy dopatrzeć się również ciemnych stron posiadania telefonu. Jakie to, na przykład?

Na przykład spam telefoniczny, z jakim zmagamy się każdego dnia. Codziennie, co dwa dni, co tydzień, co miesiąc, raz na pół roku dzwoni do nas nieznany numer. Odruchowo odbieramy – bo może ktoś znajomy, może klient, może… Tych „może” jest bardzo dużo, jednak gdy słyszymy ciszę po drugiej stronie, odkładamy słuchawkę i myślimy „pewnie pomyłka.” A gdy odzywa się telemarketer, również usprawiedliwiamy: „to jego praca.” Nic nas nie usprawiedliwia – odbieranie nieznanych numerów powinniśmy zepchnąć na bok! Najważniejsze jest przecież nasz komfort i bezpieczeństwo, prawda? No właśnie. Do wielu ludzi wciąż to nie dociera. Nie chcą sprawiać przykrości, są dobrze wychowani, odbiorą i odpowiedzą, że są zajęci. To nie ma nic do rzeczy – w momencie, w którym odbierają już są na przegranej pozycji.

Czy wiesz, że odbierając telefon, automatycznie jesteś wpisywany do bazy jako numer „aktywny”? To stąd to zwiększone zjawisko spamu telefonicznego! To dlatego znów musisz potem odbierać kolejne telefony. A wystarczyłoby, gdybyś zignorował lub odrzucił połączenie. Zacznij stosować tę metodę!

Poza ignorowaniem nękających numerów, możesz działać też bardziej aktywnie – sprawdzaj poszczególne numery w sieci. W ten sposób nie tylko sam poszerzysz wiedzę na temat nękającego numeru, ale też sam będziesz mógł podzielić się swoją opinią z innymi! To bardzo ważne, bo w ten sposób uświadamiasz i pomagasz innym! Może ktoś inny w tym samym czasie szuka informacji o numerze, który zaledwie dwa dni temu nękał cię telefonicznie? A ty odebrałeś i wiesz już, że to, na przykład fejkowa loteria, za pomocą której oszuści próbują wyłudzić twoje dane osobowe? Natychmiast napisz na forum o swoim doświadczeniu! Tylko w taki sposób uda ci się ostrzec innych.

Na podstawie numeru 814468539 pokażemy wam, czego można dowiedzieć się o obcym numerze z sieci. Gdy wyszukaliśmy numer 81-446-85-39, wyświetliła się nam informacja, że jest to numer stacjonarny należący do strefy numeracyjnej Lublin. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z wyłudzeniem danych osobowych. Jest on oceniany negatywnie przez użytkowników. Numer był wyszukiwany aż 8893 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. W dziale dyskusji znajduje się na jego temat aż 26 komentarzy. Ogólna reputacja numeru została oznaczona jako „negatywna.” W komentarzach czytamy, na przykład: „Codziennie o różnych porach po parę razy. Nie odbieram nieznanego numeru. Polecam tak samo. Pozdrawiam.”, „Spam, nie odbierać.”, „Nie odbierać! To zwykły spam i oszuści!”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *