Czy numer 538628360 należy do bezpiecznych?

538628360

Wielu z nas zastanawia się czy da się uchronić przed oszustami, którzy dzwonią z nieznanych numerów. Osobiście uważam, że nie da się. Ale można zmniejszyć ryzyko. Wystarczy, że będziemy stosować się do kilku ważnych zasad. Po pierwsze nigdy nie odbierajmy numerów, których nie znamy. Najpierw sprawdźmy w sieci do kogo należą. Nie zajmuje to dużo czasu, a rozwieje nasze wątpliwości, ciekawość. Jeśli mamy podłączenie do Internetu to wystarczy wpisać dany numer w wyszukiwarkę google i zatwierdzić. Po tej czynności możemy zaobserwować kilka opcji wyników. Najczęstszą jest mnóstwo stron powiązanych z naszym wyszukiwaniem. Tak się dzieje, gdy dany numer został zgłoszony jako niebezpieczny, nękający. Najlepiej nie odbierać takiego połączenia. Innym wynikiem jest połączenie konkretnego numeru z danym miejscem (szpitalem, przychodnią, bankiem, szkołą, przedszkolem, urzędem itd.). Ostatnim wynikiem będzie brak powiązanych stron w wyszukiwaną frazą. Taki komunikat możemy przeczytać w sytuacji, gdy numer należy do osoby prywatnej która nigdzie nie podała tego numeru telefonu jako kontakt. Kolejną zasadą jest nie podawanie żadnych danych osobowych, danych do kont bankowych. To tyczy się przede wszystkim, gdy rozmawiamy z osobą obcą przez telefon. W niektórych przypadkach musimy podać takie informacje, ale robimy to tylko i wyłącznie w konkretnej placówce, w konkretnych sytuacjach. Fajnym przykładem jest sytuacja, gdy staramy się o kredyt, bądź chcemy uaktualnić nasze dane osobowe (wzięliśmy ślub, rozwód). Inną zasadą jest zachowanie spokoju. Bardzo znanym powiedzeniem jest „tylko spokój może was uratować”. Coś w tym stwierdzeniu jest. Bywają sytuacje , w których nasze nerwy, ciekawość są złym doradzą. A pożądana jest zdolność racjonalnego myślenia.

Postanowiłam, że i ja prześledzę informacje zawarte w sieci na temat numeru ☎ 538628360. Jego operatorem jest T-Mobile Polska. Lokalizacja jest ciężka do ustalenia, mi nie udało się znaleźć skąd dzwoni właściciel tego numeru. Ogólne opinie o nim są negatywne. Wiele osób twierdzi, że lepiej unikać rozmów z osobą dzwoniącą z tego numeru.

Po przeanalizowaniu kilkunastu stron zawartych w Internecie, udało mi się ustalić że numeru +48538628360 lepiej nie odbierać. Najprawdopodobniej kryje się za nim oszust. Jest bardzo dużo komentarzy, które się ze sobą pokrywają. Osoba dzwoniąca podaje się za pracownika firmy ecosolar. Jest to branża związana z odnawialnymi źródłami ciepła. Oferują swoje usługi z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła itp. W rzeczywistości zależy im na wyłudzeniu naszych danych osobowych. Jak można je uzyskać? Najprawdopodobniej osoba dzwoniąca prosi o ich podanie w celu dostosowania oferty do naszych możliwości, preferencji. Często mówią, że chcą sprawdzić czy należy się jakieś dofinansowanie do takiej usługi. Gdy słyszymy taką wypowiedź, często decydujemy się na podanie swoich danych osobowych. Ludzie uwielbiają otrzymywać nagrody, prezenty, a jeśli chodzi o pieniądze to potrafią one zdziałać cuda. Sama możliwość otrzymania dofinansowania sprawia, że człowiek traci czujność. Niestety, najczęściej przez takie działanie, później musimy ponosić konsekwencje swoich czynów. Człowiek dopiero później analizuje całą rozmowę, na spokojnie jak już emocje opadają. Niestety, najczęściej jest już za późno i tracimy oszczędności. A wstyd nie pozwala nam zgłosić faktu, że zostaliśmy oszukani. Dobrowolnie podaliśmy dane. Mieliśmy wybór. Wystarczyło sprawdzić wcześniej numer w sieci, bądź po prostu nie odbierać. Myślę, że każdą próbę wyłudzenia danych osobowych bądź danych do kont bankowych należy zgłaszać do odpowiednich instytucji. Ostatnimi czasu coraz bardziej rozpoznawalny jest zespół badawczy CERT Polska. Zajmują się oni głównie ochroną cyberbezpieczeństwa. Działają z różnymi instytucjami. Tworzą raporty oraz listy, które mają za zadanie ostrzec nas przed oszustami. Każde zgłoszenie o podejrzanym linku jest sprawdzane przez dwie doświadczone osoby z tej dziedziny. Jeśli potwierdzi się niebezpieczeństwo związane w kliknięcie takiego łącza, zostają podjęte stosowne kroki. Zgłosić podejrzane działania można poprzez wypełnienie stosownego formularzu, znajdującego się na stronie CERT Polska. Jest możliwość również przesłania wiadomości SMS na podany numer telefonu komórkowego.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *