698460091 dzwoni do ciebie?

698460091

Telefony komórkowe to od jakiegoś czasu nasi najdrożsi przyjaciele. Nie oznacza to jednak, że nie dostrzegamy wad, wynikających z ich posiadania. Są to dla nas dodatkowe koszta, które musimy co miesiąc ponosić, telefony są bardzo uzależniające, często nie jesteśmy w stanie rozmawiać z drugą osobą, patrząc jej długo w oczy, bo co i rusz musimy zerknąć w ekran telefonu. Tak, uzależnienie i względy finansowe są z pewnością istotne. Ale znajdziemy również inne aspekty, przez które używanie telefonu wcale nie okazuje się być tak sielankowe i beztroskie, jak mogłoby się wydawać. Co mamy na myśli, poza wymienionymi wyżej aspektami? Myślimy o chociażby zjawisku takim jak spam telefoniczny.

Na pewno i ty padłeś jego ofiarą, ponieważ telemarketerzy nikogo nie oszczędzają. Mają swoje sposoby, by sprawdzać poszczególne numery – na przykład nie wahają się dzwonić za pomocą botów do wybranych numerów, by ustalić, czy są one aktywne, a zatem – czy ktoś odbiera te telefony. Czy zdarzyło ci się odebrać od nieznanego numeru i w odwecie usłyszeć tylko dźwięk rozłączający rozmowę? To właśnie zjawisko tak zwanych głuchych telefonów. To właśnie przez nie jasne jest dla telemarketerów, gdzie mogą dzwonić i próbować wciskać swoje śliskie oferty, a gdzie mogą dać sobie spokój.

Specjalnie dla was sprawdziliśmy jeden z najbardziej spamerskich numerów ostatniego czasu. Numer o kombinacji liczb 698460091 na portalu nieznany-numer został zidentyfikowany jako numer komórkowy sieci T-Mobile Polska. Jego reputacja została oznaczona przez użytkowników jako negatywna. Numer sprawdzany był już aż 2066 razy, ostatnio zaledwie parę sekund temu. Wnioski wyciągnij sam – jak widzisz, jest to naprawdę naprzykrzający się numer. Zalecamy ci zatem odwiedzanie podobnych stron w celu zbierania poszczególnych informacji.

W sekcji komentarzy aż wrze. Ludzie komentują swoją styczność z danym numerem, jak przebiegały rozmowy, czego możemy spodziewać się po rozmówcy. To bardzo pomocny dział – polecamy ci sprawdzać komentarze, bo często bywa tak, że to z nich dowiadujemy się najwięcej – od innych użytkowników, którzy piszą swoje szczere opinie i sprawozdania z rozmów telefonicznych. Przytaczamy kilka z nich: „Głuchy telefon, spam”, „Nie odbierać”, „Głuchy telefon, po chwili się rozłącza”, „Oszuści, którzy chcą niby obniżyć rachunki za prąd”, „Spam, dzwoni aż ktoś nie odbierze. Polecam zablokować”, „Dzwoni i nagle się rozłącza. W skrzynce odbiorczej nagrała się wiadomość jak ktoś sobie rozmawiał o prywatnych rzeczach. SPAM”, „Dzwoni ktoś i nie odzywa się. Rozłącza się po chwili”, a także: „Rozłącza się, gdy się odbierze…” i „Dzwoni po kilka razy na dzień i po odebraniu rozłącza się. Blokować.”

Jak widzisz, sekcja komentarzy jest naprawdę cenną kopalnią wiadomości. To z nich dowiadujemy się, jak przebiegała rozmowa, kto był (lub nie był, jak w przypadku tegoż numeru) po drugiej stronie słuchawki. Weź sobie do serca te wskazówkę i sprawdzaj numery na stronach typu nieznany-numer, odebrac.pl lub ktoto.info.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *