696800007 po co dzwoni?

696800007

Czy ciebie również dotyka zjawisko spamu telefonicznego? Z pewnością tak! Któż nie miał sytuacji, w której telefon dzwoni i okazuje się, że to zupełnie obcy numer, a pod nim ukrywa się telemarketer, próbujący wepchnąć ci kolejny dziwaczny produkt, proponuje szybki kredyt lub namawia cię do założenia konta w sklepie internetowym? Myślę, że zdarzyło się każdemu choć raz. Jest to niesamowicie irytujące, wybijające z rytmu codziennych obowiązków, zakłóca nasz spokój, a w dodatku bywa niebezpieczne. Wszak naciągactwo telefoniczne może mieć swój nieszczęśliwy koniec w momencie, w którym po drugiej stronie słuchawki znajduje się osoba nieasertywna lub nieświadoma zagrożenia ze strony oszusta. Dlatego należy zdawać sobie sprawę z tego, iż zjawisko spamu telefonicznego istnieje i wiedzieć, jakie powoduje skutki. Nie wiemy, czy czasem przez samo odebranie tak zwanego głuchego telefonu nie jest zbierana informacja o naszym numerze. Dobrze radzimy – nie odbierajmy połączeń od nieznanych kontaktów! Drugą możliwością, a w zasadzie powinno być to koniecznością, aby informacja wśród użytkowników smartfonów lepiej przepływała – sprawdzaj dany numer na odpowiednich portalach do tego służących. Będziesz mógł sam wystawić ocenę nękającemu cię numerowi (na przykład, że jest to połączenie niebezpieczne), zobaczysz, ile osób poza tobą próbowało wyśledzić ten numer i zdobędziesz możliwość odczytania innych, jak i napisania własnego komentarza na temat połączenia z owym nieznanym numerem.

Dla zobrazowania przykładu, jak może działać taka strona, opowiemy ci, czego dowiedzieliśmy się o numerze o kombinacji cyfr: 696800007. Jest to jeden z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie – to chyba warto wiedzieć. Gdy do ciebie też zadzwoni, już wiesz, że możesz od razu odrzucić połączenie.

Na stronie nieznany-numer dowiadujemy się, że numer ten jest zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska, a także, że został powiązany z potencjalnym oszustwem T-Mobile. Numer ten został wyszukiwany aż 5025 razy! Sam widzisz, że poza tobą naprawdę wiele osób chciało dowiedzieć się, kto kryje się za tym numerem. Nie kłamaliśmy mówiąc, że jest to jeden z najbardziej spamerskich numerów w ostatnich miesiącach.

Reputacja tegoż numeru została oznaczona jako negatywna, a numer ostatnio sprawdzany był dosłownie parę sekund temu (wyobraź sobie, jak bardzo musi on męczyć ludzi). W sekcji komentarzy dowiadujemy się oczywiście najwięcej, bo ludzie szczegółowo opisują swoje doświadczenia przy połączeniach z danym numerem.

“Automat chce przedłużać jakieś umowy na telefon”, “Oszuści i naciągacze”, “Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla ciebie…Jeśli jesteś zainteresowany naciśnij 1, jeśli nie, naciśnij 2. Nic nie naciskajcie – zakończcie połączenie. Kolejna oferta dla wszystkich i dla nikogo.”, “Powinni to ustawowo zabronić! Cholery można dostać od tych niechcianych telefonów!”, “Dzwoni i podaje się za operatora sieci, nie informuje, jakiej sieci i proponuje zmiany.”, “Oszustwo!” – czytamy w komenatarzach. Jak widzisz, sprawdzanie numeru na podobnych stronach może okazać się kopalnią informacji.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *