662701551 jest natarczywy

662701551

Ach, te spazmujące telefony. Można dostać od nich szału! Co chwila przychodzą nowe połączenia od kompletnie nieznanych numerów. Jak sobie z tym poradzić? Może powinieneś zadbać o to, by ograniczyć nieco przychodzące połączenia od telemarketerów, oszustów, czyhających na twoją naiwność i nieasertywność? Wzruszysz ramionami i zapytasz: Ja? Ale co ja mam z tym zrobić? Zdziwisz się, jak wiele możesz uczynić w tej kwestii.

Na początek postaraj się ograniczyć podawanie danych nie tylko w sieci, ale w ogóle. Twój numer telefonu powinien być absolutną świętością, więc nie podawaj go przy każdej okazji, w której zapisujesz się do kolejnego newslettera czy logujesz się na konkretnej stronie internetowej. Do kwestii reklamowo-zakupowych powinieneś założyć oddzielnego maila, na którego będą przychodzić wszelkie powiadomienia. To tylko część tego, co możesz zrobić, aby ograniczyć spam telefoniczny. Co jeszcze możesz zrobić?

Polecamy, a wręcz zalecamy odwiedziny stron takich jak nieznany-numer czy ktoto.info, na których w intuicyjny sposób wyszukasz nękający cię numer, następnie przeczytasz o nim wszystkie potrzebne informacje, sam będziesz miał możliwość ocenienia tegoż numeru, opisania swojego doświadczenia z połączeniami z tego numeru, dzięki czemu informacja pójdzie dalej, w świat i będzie mogła przepłynąć do innych osób, które również musiały użerać się z połączeniami od tego numeru.

Jeżeli nie znałeś tego sposobu, dowiedziałeś się właśnie teraz, pokażemy ci na podstawie jednego z najbardziej spamujących w ostatnim czasie numerów, czego możesz dowiedzieć się z podobnych platform internetowych.

Wpisując numer 662701551 w wyszukiwarkę na stronie nieznany-numer dowiemy się, że numer ten należy do sieci T-Mobile Polska i został powiązany z potencjalnym oszustwem dotyczącym umowy na telefon. Numer wyszukiwany był aż 4385 razy! To ogromna liczba i oznacza, że właśnie tyle osób próbowało odnaleźć ten numer przez tę konkretną wyszukiwarkę. Zatem nie wiemy, ilu jeszcze osób dotknęły niechciane połączenia z tego numeru, te, które numery nie wyszukiwały, bo nie znały tego sposobu.

Odczytujemy również informację, że dany numer wyszukiwany ostatni raz był zaledwie parę sekund temu. To też daje do myślenia.

W sekcji komentarzy czytamy: „Spam”, „Automat, umowa na telefon”, „Super, że można sprawdzić cilowy numer”, „Spam, automat w sprawie wygasającej umowy na telefon”, „Automat, próbujący wcisnąć nową umowę na telefon”, „Po oddzwonieniu odpowiada automat i pyta czy kończy mi się umowa na telefon”, „Połączenie zostało zablokowane przez Android jako spam”, „Spam. Nie odbieram”.

Jak widzisz, już z samych komentarzy dowiadujesz się, czy dany numer należy do zwykłego spamu, w jakiej sprawie mógł dzwonić (jeśli odrzuciłeś, odrzuciłaś połączenie), a także uświadamia cię, że najlepiej połączenia od obcych numerów po prostu odrzucać! Często spotykamy się ze zjawiskiem tak zwanego głuchego telefonu, gdy spamer dzwoni jedynie po to, by sprawdzić, czy nasz numer jest aktywny i natychmiastowo rozłącza się.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *