606364069 cały czas dzwoni?

606364069

Często bywa, że dzwoni do ciebie obcy numer. Co wtedy robisz? Odbierasz, bo myślisz, że to coś ważnego czy raczej ignorujesz nieznane połączenie? Każdy robi inaczej – są osoby, które uważają, że nawet, jeśli to spam, to lepiej jest odebrać i grzecznie poinformować, że nie jest się zainteresowanym, a są osoby, które mają wpojoną zasadę, by nie odbierać żadnych nieznanych połączeń. Jak robisz ty? I jak myślisz, która droga z tych dwóch jest słuszniejsza? Czy w ogóle zjawisko spamu telefonicznego odbierasz bardziej jako irytujące, czy może bardziej jako niebezpieczne? Nadal zdarza się, że oszuści telefoniczni nabierają osoby starsze, samotne i naciągają je przez telefon. A słynne oszustwa na BLIK-a? Nie daj się złapać! Oszuści nie śpią! Za każdym razem, gdy ktoś prosi cię, czy na komunikatorach, czy w zwykłej wiadomości SMS o przelew, najpierw, zanim cokolwiek zrobisz, zorientuj się, kto tak naprawdę prosi cię o przelew. Zadzwoń do osoby, od której dostałeś wiadomość – bardzo prawdopodobne, że okaże się, iż ktoś włamał się na konto czy telefon tej osoby i stąd prośby o wsparcie finansowe.

Bardzo istotne jest, abyś uświadamiał również swoich bliskich o szkodliwości odbierania nieznanych połączeń. Rozmawiaj z nimi, przekazuj informacji, zapisuj niektóre numery jako „niebezpieczne”, jeśli nie umieją przestawić myślenia na nieodbieranie. Wtedy, gdy taki numer zadzwoni, dziadek lub babcia będą już wiedzieli, że lepiej od „Oszusta” nie odbierać.

Poza ignorowaniem nieznanych połączeń, zalecamy również weryfikowanie poszczególnych numerów w internecie. To świetny sposób nie tylko na poszerzenie własnej wiedzy, ale na to, by dzielić się swoją wiedzą z innymi. Jeżeli odbieramy nieznane połączenia, przekłujmy to w coś dobrego – podajmy dane dalej, aby inni użytkownicy mogli dowiedzieć się czegoś więcej o kolejnym spamującym numerze.

Aby przedstawić, jak wiele informacji krąży w internecie o numerach spamujących, wpisaliśmy jeden z nich w wyszukiwarce. O numerze 606364069 czytamy na różnych forach: „Podejrzenie spamu, odrzucone połączenie”, „Nachalnie wciska kurs języka angielskiego”, „Pajac wydzwania kilka razy dziennie i wciska kurs językowy. Nie chce się odczepić.”, „Nachalna szkoła językowa z drugiego końca kraju. Zablokowany w grudniu 22”, „Podejrzenie spamu, nie odebrałam”, „Nie odebrałem, już było jako spam – super!”, „Reklama”, „Zachęcanie do kursu języka angielskiego”, „Podejrzenie spamu”, „Reklama szkoły językowej”, „Spam.” Czytamy też, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska, który został zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z reklamą. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Wyszukiwany był aż 2931 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu, co świadczy o wadze problemu z tym numerem. Komentarze są bardzo świeże, bo wszystkie zostały napisane na początku lutego. Ostatni komentarz został przesłany ósmego lutego. Uważajcie na ten numer, ostrzeżcie przed nim waszych najbliższych, zwłaszcza tych starszych i żyjących samotnie.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *