943334262 ciągle dzwoni?

Czy często dzwonią do ciebie obce numery? Czy często, gdy odbierasz, spotykasz się z głuchą ciszą po drugiej stronie i gwałtownym rozłączeniem? A może częściej zaczynają nadawać ci do ucha telemarketerzy, przedstawiając kolejną świetną ofertę kupna prozdrowotnej pościeli wełnianej lub najwyższej jakości zestawu naczyń niemieckiego pochodzenia? A może proponują ci ofertę związaną z fotowoltaiką lub próbują przekonać, że wygrałeś samochód w loterii (mimo że nie przypominasz sobie, byś w jakiejkolwiek brał ostatnio udział)? Tak, to bardzo częste i co najgorsze – niepokojące, bo po pierwsze: skąd ci ludzie mają mój numer telefonu, a po drugie: czemu zadają tyle pytań i czego właściwie ode mnie chcą? Zamiast odpowiadać sobie na te pytania, po prostu dołącz do walki ze spamem telefonicznym. Co może być twoją bronią w tej batalii?

Przede wszystkim: skuteczne ignorowanie połączeń przychodzących od nieznanych numerów. Nie ma zmiłuj! Po prostu zacznij szanować swoją prywatność i czas. Każdy odebrany telefon od spamerów spowoduje, że dołożysz swoją cegiełkę do spamu; bo zadzwonią znowu! Im częściej odbierasz, tym bardziej prawdopodobne, że spam będzie się powtarzał. Na pewno znasz zjawisko „głuchego telefonu.” Dzwoni do ciebie obcy numer, odbierasz, a tam natychmiast następuje rozłączenie rozmowy. Myślisz zapewne, że to pomyłka, ale jedyną pomyłką jest twoje myślenie! Głuche telefony to w pełni przemyślane, zaplanowane działania. Mają na celu weryfikowanie numerów – jesteś aktywnym czy wymarłym numerem? Jeśli odbierasz, zawsze potwierdzasz zasadę aktywnego numeru. I właśnie dlatego znów do ciebie zadzwonią. Jesteś potencjalnym klientem, który być może wysłucha oferty konsumenckiej.

Najczęściej wysłuchują jej osoby starsze i nieasertywne, które nie mają pojęcia, że można odmówić wysłuchania rozmowy lub które mają problem z tym, by odmawiać. Właśnie dlatego to te osoby są w grupie ryzyka powodzeń oszustów. Uczulajcie bliskie wam osoby – starsze, samotne, niepewne siebie, aby nie dawały się manipulować. Najlepiej wobec tego, aby nie odbierały obcych połączeń.

My zalecamy metodę, jaką jest sprawdzanie numerów w internecie. Dzięki temu dowiadujesz się więcej o konkretnym numerze, możesz na podstawie przeczytanych informacji podjąć decyzję – odebrać czy nie, a także sam dzielisz się swoimi doświadczeniami na forach, co bardzo pomaga innym użytkownikom, kierującym się danymi z Internetu. Gdy wpisaliśmy do przeglądarki numer 943334262, dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Koszalin. Jest to numer oceniany negatywnie przez użytkowników, który otrzymał reputację negatywną. Był wyszukiwany aż 5743 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. W dziale z komentarzami czytamy, między innymi: „Ktoś denerwujący dzwoni nawet w sobotę wolną, gdy obiad sobie jem”, „Przedstawia się jako Karolina Pisarczyk, po czym się rozłącza. Dzwoni z różnych numerów.”, „Wirtualny konsultant z Koszalina, mówił o jakimś dofinansowaniu, możliwości zaoszczędzenia kilku tysięcy, cały czas wypytuje o województwo.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *