662400082 natarczywie dzwoni?

662400082

Kiedy dzwoni do ciebie obcy numer, co robisz? Wahasz się, czy odebrać? A może pierwsze, co robisz, to właśnie to – przesuwasz palcem w kierunku zielonej słuchawki? Różne są reakcje, czasem, mimo że zarzekamy się, że nie odbierzemy, robimy to i wchodzimy w dyskusję z… no właśnie, najczęściej telemarketerem albo – co gorsza – manipulantami, oszustami, którzy dzwonią masowo do ludzi, licząc na ich naiwność. Nie daj się temu – postaraj się nie odbierać nieznanych połączeń, a te, które odbierasz – analizuj, a następnie wrzucaj na ich temat dane. Dzięki temu poszerzysz wiedzę innych użytkowników. Tylko, gdy dzielimy się danymi dotyczących numerów, jesteśmy w stanie realnie walczyć ze spamem telefonicznym.

Na początek chcemy przekazać ci wiedzę odnośnie tak zwanych „głuchych telefonów.” Czy wiesz, że są one w pełni zaplanowane, przemyślane i mają określony cel? Tak, tak, to nie kolejny „przypadek”, jak ci się wydawało. To działanie ma na celu weryfikowanie, czy numer, do jakiego próbują się dodzwonić, jest wciąż dostępny. Chcą utworzyć listę numerów, do których można dzwonić, by próbować przedstawiać oferty konsumenckie lub – jak kto woli – po prostu spamować. Gdy weźmiesz to pod uwagę, zrozumiesz, że powinieneś częściej odrzucać połączenie niż odbierać. Twoje wciśnięcie zielonego przycisku jest dla nich sygnałem, że twój numer to numer aktywny. Wobec tego zostajesz wpisany na listę i musisz się liczyć z tym, że spam będzie rozprzestrzeniał się dalej, a dzwoniące obce numery będą się powtarzać. Ty sam dajesz na to zezwolenie.

Weryfikowanie numerów w internecie jest właściwą odpowiedzią na walkę ze spamem. Gdy umieszczamy tam informacje na temat spamującego numeru, pomagamy innym. Kiedy ktoś będzie zastanawiać się, czy odebrać, wystarczy, że szybko wygoogluje numer. Zobaczy twój komentarz: „Spam. Powtarzający się głuchy telefon, natarczywy” i już będzie wiedział, że nie należy odbierać.

Nie każdy numer można sprawdzić w internecie, więc, jeśli będzie dzwonił do ciebie numer prywatny, nie znajdziesz o nim informacji.

Aby pokazać, jak wiele można dowiedzieć się dzięki wyszukiwarce, sprawdziliśmy jeden z natarczywych w ostatnim czasie numerów. Numer 662400082 to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z ubezpieczeniem. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 13909 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu, co pokazuje, jak duża jest skala problemu. W komentarzach, których jest prawie 50, czytamy: „Oszustwo, automat mówi, że kończy się umowa na telefon i żeby wybrać numer do konsultanta. Nie odbierać.”, „Automat, ubezpieczenia, nie odbierać”, „Nagrał się na pocztę głosową, na nagraniu cisza, nie odbierać”, „Nie odebrałam, jest bardzo natrętny, kilka razy w ciągu dnia dzwoni”, „Oszustwo, ponieważ zawarłem już umowę z innym operatorem. Akurat trafiło na starszą osobę. Dobrze, że się rozłączyła, a nie nacisnęła klawisza. Takie praktyki powinny być surowo karane 20% zysku. To się nauczą.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *