943334264 napastuje połączeniami?

943334264

Czy ciebie też dręczą obce numery telefonów? Nie jesteś sam! Spam telefoniczny jest zjawiskiem ciągle rozpowszechniającym się. Co gorsze, to my sami przykładamy do tego rękę. Nie wierzysz? Jednym ze sposobów telemarketerów jest metoda, którą doskonale znasz. Jest to tak zwany „głuchy telefon.” Wbrew pozorom nie jest to dzieło przypadku, jakiejś pomyłki, że po odebraniu nieznanego połączenia, nagle słyszysz trzask rozłączenia rozmowy. Dzieje się tak, ponieważ nastąpiła weryfikacja numeru. Wystarczy, że… odebrałeś. Gdy odbierasz, zostajesz automatycznie przypisany do numerów „aktywnych.” Oznacza to, że jesteś uznany za potencjalnego klienta i telefony będą się urywać, ponieważ telemarketerzy wiedzą już, że mogą proponować ci najróżniejsze oferty, w końcu… odbierasz telefon. A to wystarcza. Czy rozumiesz teraz, że w takim razie najlepiej jest po prostu nie odbierać nieznanych połączeń?

Ignorowanie nieznanych nie jest jedyną metodą, ale na pewno najbardziej działającą. Z czasem zaczniesz dostawać coraz mniej telefonów, aż w końcu staniesz się numerem „wymarłym” i przynajmniej te firmy, które odnotują twój numer jako nieaktywny, dadzą sobie spokój z dzwonieniem do ciebie. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na nieodbieranie połączeń od obcych numerów – czasem to nasz styl życia, rodzaj zatrudnienia dyktują określone warunki i bywa, że nasza praca polega głównie na odbieraniu nieznanych połączeń. Co wtedy? Jeśli masz włączony filtr antyspamowy, nie musisz się martwić, bo spam rzadko będzie cię dotyczył. Filtr antyspamowy informuje nas, gdy połączenie może być niebezpieczne lub irytujące. Gdy dzwoni nieznany numer, wyświetla się wówczas komunikat: „Podejrzenie spamu.” W ten sposób dowiadujemy się, że numer, który właśnie dzwoni, może należeć do telemarketerów lub oszustów.

Zalecamy również weryfikację nękających numerów w internecie. To sprawdzony sposób i bardzo rzetelny; wystarczy, że wpiszesz wydzwaniający do ciebie kontakt w internecie, klikniesz „szukaj” i już masz przed sobą całą kopalnię wiedzy. Oczywiście, są to dane przesyłane od użytkowników, którzy angażują się w walkę ze spamem telefonicznym. Dzięki temu, że dodają komentarze, można więcej się dowiedzieć i wysnuć odpowiednie wnioski.
My zweryfikowaliśmy w przeglądarce numer 943334264. Okazało się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Koszalin. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z Allegro. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, zatem jego reputacja została oznaczona również jako „negatywna.” Był wyszukiwany aż 3156 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. Najstarszy komentarz był napisany szóstego lutego, najświeższy jest z dnia trzynastego lutego, co świadczy o tym, że to nowy numer, który dopiero rozpoczyna swoją działalność. W komentarzach czytamy, na przykład: „Instalator Pegazusa”, „Dzwoni i się rozłącza. Kto ma tyle czasu na taką zabawę. Nie jestem w stanie wymyśleć, jaki jest cel tej zabawy. To przekracza moją wyobraźnię. A może ktoś wie, jaki cel jest wydzwaniania po różnych numerach?”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *