519217116 natarczywie dzwoni?

519217116

Oj, spam telefoniczny potrafi uprzykrzyć życie! Bardziej niż ten na skrzynce mailowej, bo tam szybko klikniemy „usuń” i wszystko ląduje w koszu. Tu nie jest tak łatwo; często jesteśmy dręczeni przez telemarketerów czy oszustów po kilkanaście razy, mimo blokad, dzwonią do nas z innych numerów. Próbują dobić się, aby przedstawić swoją ofertę konsumencką lub żeby spróbować nas oszukać. Jest to nie tylko denerwujące, ale często też niebezpieczne. Gdy pomyślimy o naszych dziadkach czy osobach w podeszłym wieku, boimy się, czy próba oszustwa nie dosięgnie i ich. Przecież tyle słyszymy wciąż o metodach „na wnuczka” czy „na policjanta”, które nadal odnoszą duże sukcesy. Dziadkowie są oszukiwani, okradani, a ich naiwność i niewiedza w tym temacie wykorzystywana. Dlatego tak ważne jest, aby poszerzać informacje o spamujących numerach dalej. Jeśli już odebraliśmy obce połączenie, nie zostawiajmy info na temat konkretnych numerów dla siebie – podzielmy się nimi w sieci.

Gdy przedstawimy innym argumenty, dlaczego nie warto odbierać od konkretnego numeru telefonu, może wziąć to do siebie i rzeczywiście odrzucać połączenie od niebezpiecznych numerów. Właśnie dlatego użytkownicy dzielą się w sieci zebranymi doświadczeniami. Im więcej informacji, tym bardziej uwierzytelniona baza danych, z której potem korzystamy. Gdy boimy się odebrać wpisujemy naprędce spamujący numer w wyszukiwarkę i za chwilę wyświetla się nam, że jest to, na przykład, numer powiązany z oszustwami „na ankietę”.

Specjalnie dla was sprawdziliśmy w internecie jeden z takich numerów i przedstawimy z chęcią, czego się o nim dowiedzieliśmy. Numer 519217116 to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Orange Polska. Jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z Orange. Wyszukiwany był aż 19005 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu, co wskazuje na ogromną skalę problemu. W dziale komentarzy, których liczba to ponad 40, czytamy: „Nie odbierajcie, nękający, co 3 minuty dzwoni”, „Nagminnie baba proponuje zmianę abonamentu, ale oferta jest gorsza, niż mam”, „Rozłącza się jak odbiorę”, „Oszustwo związane z ofertą od Orange, spam”, „Orange… nękający. Kilka telefonów dziennie pomimo nakazu wykasowania mojego numeru z listy”, „Przedstawia się jako Orange, ale usiłują potwierdzać dane, więc odpuściłam. W dupie mam ich oferty”, „Co za bezczelne babsko. Przedstawia się, że jest z firmy Orange. Proponuje umowę na Internet. Oszustka! To już nie pierwszy raz dzwoni. Prosi o dane z dowodu osobistego. Dzisiaj to otrzymała ode mnie takie poniżające słowa, że powinna chyba zakończyć ten proceder.”, „Oszuści, twierdzą, że proponują nowe lepsze warunki umowy, ale jak zapytałem, jakie mam aktualne warunki, to kobieta zaczęła je zmyślać, jak powiedziałem, że mam inne warunki, to sama się rozłączyła”, „Bardzo nachalny konsultant z ofertą. Nawet nie zapytał, czy jestem zainteresowany, tylko wciskał mi już kuriera”, „Telemarketer”, „Konsultant Orange – niemiły, chyba nie lubi swojej pracy.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *