257493474 cały czas dzwoni

257493474

Wydzwaniające obce numery to codzienność dwudziestego pierwszego wieku. Zresztą, jeszcze za czasów telefonów stacjonarnych, telemarketing również miał się dobrze. Dziś jednak jest nam łatwiej zindetyfikować oszustwo i zdecydowanie możemy poradzić sobie z falą nieznanych połączeń.

Wszystko dzięki temu, że na ekranie smartfona wyświetla się nam numer osoby dzwoniącej. To daje ogromne możliwości. Możemy, na przykład, wpisać numer telefonu w sieci i odszukać jak najwięcej informacji o danym numerze. Właśnie w ten sposób wyszukaliśmy informacje o numerze 257493474, który w ostatnim czasie jest bardzo spamujący. Dowiedzieliśmy się, na przykład, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Siedlce. Informacje użytkowników wskazują na to, że numer telefonu +48257493474 to automat dzwoniący. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, więc jego reputacja została oznaczona jako negatywna. Numer był wyszukiwany aż 4910 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu, co wskazuje na ogrom problemu. W dziale dyskusji na jego temat znajduje się ponad 30 komentarzy. Najstarszy komentarz został udostępniony piątego lutego, a najświeższy jest z dnia osiemnastego lutego, co wskazuje na to, że numer ten jest dość świeży i dopiero rozkręca spamowanie. W komentarzach czytamy, między innymi: „Spam”, „Nękający, spam, zablokować”, „Coś tam o dofinansowaniu energii, spam”, „Oszuści, wyciąganie danych osobowych. Nie odbierać!”, „Odebrałam, odezwała się Ewelina jakaś tam i się rozłączyło, gdy oddzwoniłam, mówiło: nie ma takiego numeru”, „Automat – spam. Po odrzuceniu dzwonią z kolejnych numerów”, „Spam-bot”, „Irytujący bot. Jako odpowiedzi puściłem kawałek hard metalu, a ona się z tym dogadała”, „Ewelina Pisarczyk, czy jakoś tak. Bot, tak czy inaczej. Odbieram i się nie odzywam, jeżeli ktoś ode mnie chce czegoś poważnego, to się zorientuję i porozmawiam. Jeżeli natrętny bot, to on sobie gada, a ja milczę. Oni tracą mój czas, ja tracę ich”, „Zadzwoń, jeśli odbierzesz ten numer – oszuści zaczynają dzwonić”, „Wirtualny konsultant”, „Nie odebrałam – spam”, „Podejrzenie spamu.”

Teraz widzisz, jak za pomocą metody weryfikowania numerów w internecie, można łatwo i szybko odnaleźć informacje na temat poszczególnych numerów. Jest to o tyle skuteczne i pomocne, że wręcz powinniśmy jak najczęściej wystawiać komentarze i opinie, jeśli tylko mieliśmy do czynienia z konkretnym numerem. W ten sposób dzielimy się z innymi wiedzą, pozostali użytkownicy są ostrzeżeni albo przed irytującymi, albo niebezpiecznymi połączeniami. Dzięki temu zwalczamy masowe oszustwo i naciąganie użytkowników smartfonów, zwłaszcza osób starszych, które coraz częściej wpisują numery w wyszukiwarkę. Ty również porozmawiaj ze swoimi bliskimi, którzy przez wiek mogą nie zdawać sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą wyniknąć z odbierania nieznanych połączeń. Uświadomienie może być kluczową walką ze spamem w ich przypadku. Naucz ich też sprawdzania numerów w internecie. W ten sposób sami będą mogli oceniać numery, wystawiać im opinię.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *