Czyj numer telefonu 799626361?

799626361

Czasem mam wrażenie, że gdyby nie było telefonów komórkowych, tabletów, komputerów czy telewizorów świat byłby piękniejszy. Te wszystkie nowoczesne technologie mają za zadanie polepszyć nasz komfort życia. Telewizor to urządzenie, które ma za zadanie głównie zapewnić nam rozrywkę. Telefony komórkowe zostały skonstruowane, aby mieć szybszy i lepszy kontakt z rodziną oraz znajomymi. A tablety i komputery mają różne zastosowania: płatności rachunków, sprawdzenie zagadnienia które nas akurat interesuje, jako rozrywka, oglądanie filmów czy seriali. Telewizor głównie jest dla celów rozrywkowy: kabarety, seriale. Większość społeczeństwa myśli tylko o zaletach urządzeń, nie bierze pod uwagę wad. Oczywiście oprócz minusów mechanicznych czyli że coś się zepsuje trzeba pomyśleć o zagrożeniach. Główne niebezpieczeństwa płyną z posiadania i użytkowania telefonów komórkowych oraz komputerów i pochodnych.

Zagrożenia jakie mam na myśli to oszuści. Coraz więcej osób szuka szybkiego zarobku, który poprawi komfort życia, ale i nie będzie zbyt wymagający. I w takich momentach wpadają na pomysł, który nie jest legalny. Najczęściej oszuści dzwonią do potencjalnych „klientów” i wyłudzają dane osobowe, podszywają się pod osoby którymi nie są. Zastanówmy się dlaczego dzwonią, a nie oszukują twarzą w twarz? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dzwoniąc do swojej ofiary są anonimowi. Mogą się przedstawić podając jakiekolwiek imię i nazwisko. A my nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować przez telefon. Po drugie nikt ich nie rozpozna na ulicy. Więc nie muszą się przebierać, ukrywać swoją tożsamość. Niebezpieczeństwa czyhają wszędzie. Można powiedzieć, że trzeba się teraz dwa razy bardziej pilnować niż rok temu, a za rok (o ile nic się nie zmieni) będzie trzeba trzy razy bardziej analizować każdą rozmowę z nieznajomym czy nawet pracownikiem banku.

Potencjalnym oszustem jest osoba dzwoniąca z numeru +48799626361. Postanowiłam sprawdzić co inni użytkownicy Internetu myślą na temat +48799626361. Jest to numer stacjonarny, dzwoniący z województwa mazowieckiego. Został zgłoszony jako irytujący, niebezpieczny. Na stronie ktoto.info możemy przeczytać, że liczba odsłon tego numeru sięgała przeszło 25 tysięcy. Ta informacja tylko utwierdza mnie w mojej tezie, że za tym numerem kryje się jakiś oszust. Główna dziedzina zaznaczona w komentarzach to spam, usługi finansowe.

Według komentarzy zamieszczonych na kilku stronach internetowych, dzwoni automat informujący o rzekomym zadłużeniu. Ludzie skarżą się, że połączenia są o różnych porach dnia i nocy, po kilkanaście razy. Jeden użytkownik napisał, że dostał dane do przelewu, a jest niepełnoletni. Logika podpowiada, że coś tu nie pasuje. Zablokowanie tego numeru nic nie daje, bo dzwonią zaraz z innego. Podsumowując nie pomyliłam się twierdząc, że numer stacjonarny 799626361 to oszust. Zastanawiam się tylko czemu jeszcze nikt nie zgłosił na policję tego numeru. Chyba, że sprawa jest już analizowana? Pytanie na ile skuteczne są mandaty, jakieś kary finansowe dla takich oszustów. Może to 500zł, gdzie w międzyczasie nabrał kilkadziesiąt lub kilkaset ludzi i wyłudził wielokrotność tej kwoty? Ktoś mógłby powiedzieć, że jeśli nie ma nakazu zwrotu wszystkich wyłudzonych pieniędzy to i tak wyszedł na plus. To prawda, jeśli nie wszyscy zgłosili, że zostali oszukani. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie próby wyłudzenia danych osobowych, podejrzane email, SMS przekazywać do odpowiednich organów ścigania.

Są też przypadki, że dostajemy na portale społecznościowe linki niby od znajomych z prośbą o szybką wpłatę, gdyż nie wzięli portfela, karty kredytowej. Tak działają inni oszuści. Włamują się na konta społecznościowe i właśnie wysyłają do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu osób takie informację. Oczywiście właściciel konta społecznościowego wcale nie napisał tego osobiście. Dużo osób daje się nabrać na takie sztuczki oszustów. Skradziona tożsamość też jest przestępstwem. Później właściciel konta społecznościowego musi się tłumaczyć, że to nie on pisał. A najlepiej by było jakby udowodnił.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *