694120416 wymaga sprawdzenia?

Zapewne znasz to uczucie, gdy na ekranie telefonu wyświetla się zupełnie obcy numer i nie wiesz, czy powinieneś odebrać czy nie. Ta ekscytacja – może ktoś ze znajomych zmienił numer i próbuje się ze mną skontaktować? A może to po prostu kolejny klient? Najczęściej odbierasz, bo rozum dyktuje ci, że może to być naprawdę pilna sprawa. Jednak, niestety, najczęściej okazuje się, że to znów spam telefoniczny. Dzwonią, próbują wcisnąć ci superkołdrę, wspaniały zestaw najtrwalszych naczyń, proponują zainteresowaniem się fotowoltaiką, a może chcą zaoferować kredyt na najlepszych warunkach na świecie. Nie masz jednak siły na te rozmowy, więc szybko ucinasz je, mówiąc, że nie jesteś zainteresowany. Wzdychasz niezadowolony, bo który raz powtarza się ta sama śpiewka? Chciałbyś, żeby telemarketerzy, naciągacze, oszuści zostawili w końcu w spokoju twój numer i dzwonili sobie do kogoś innego. Może akurat ten drugi pomysł nie jest najlepszy, bo spam telefoniczny dla nikogo nie jest przyjemny, ale rzeczywiście są sposoby na to, by ograniczyć spam do minimum.

Przede wszystkim daj sobie przyzwolenie na zignorowanie, nieodebranie nieznanego połączenia. Błąd popełniasz za każdym razem, gdy decydujesz się wcisnąć zieloną słuchawkę. Dlaczego? Pewnie o tym nie wiesz, ale nawet gdy masz do czynienia z tak zwanym głuchym telefonem, jest to operacja w pełni świadoma, zaplanowana. Wówczas sprawdzany jest twój numer – czy jest aktywny, a za każdym razem, gdy odbierasz, zostaje automatycznie zapisany właśnie do aktywnych. Stąd powtarzające się telefony od nieznanych. Jesteś ich potencjalnym klientem. Dlaczego? Bo odbierasz.

Czy teraz rozumiesz, dlaczego dobrze byłoby, gdybyś czasem nie podniósł słuchawki? To najlepszy sposób na zlikwidowanie spamu. Choć wiemy, że nie dla każdego taki najprostszy, bo osoby, prowadzące swoje firmy, biznesy, są skazane na odbieranie wszelkich połączeń, a więc przede wszystkim tych od obcych numerów. Jeżeli masz włączoną opcję filtrowania spamu, pół kłopotu za tobą. Jest to nowa funkcja w smartfonach i pomaga skutecznie odróżnić, który telefon może być niebezpieczny. Jednak jeśli jej nie masz, powinieneś korzystać z wyszukiwania numerów przez przeglądarkę. W ten sposób nie tylko dowiesz się czegoś więcej o numerze, który cię nęka, ale także sam będziesz mógł podzielić się swoją opinią w tej kwestii.

W ten sposób sprawdziliśmy numer 694120416. Jest to numer zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako głuchy telefon. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Był wyszukiwany aż 10595 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale komentarzy znajduje się ich niemal 80, przytaczamy kilka przykładowych: „Chce dane adresowe, by sprzedać niezamawiane kapsułki kolagenowe”, „Naciąga mówiąc o refundacji”, „Głuchy telefon”, „Wyłudzanie danych!”, „Wyświetla mi, że spam – nie odbieram”, „Oszuści. Uwaga!”, „Nie zdążył nic powiedzieć”, „Dzwoni, że mi da darmowy kolagen, bo korzystałam z refundacji. Skąd ona ma takie dane?”.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *