664990646 nieustannie dzwoni?

Nękające obce telefony to naprawdę koszmar – można zniechęcić się do rozmów telefonicznych. Nie dość, że często są to irytujący telemarketerzy, przedstawiający swoją ofertę, z której nigdy nie chce się skorzystać, to jeszcze bywają połączenia, które kończą się od razu po odebraniu – po drugiej stronie odzywa się jedynie krótka cisza, a zaraz potem następuje rozłączenie. Są to tak zwane głuche telefony, które – wbrew pozorom – są w pełni świadomym zaplanowanym działaniem, a nie, tak jak błędnie myślimy, dziełem przypadku. Głuche telefony to jedynie sprawdzenie poszczególnych numerów – jeżeli odbierasz, zostajesz odnotowany jako numer aktywny, a tym samym napędzasz niekończący się krąg spamu telefonicznego. Czy rozumiesz teraz, że lepiej jest zignorować natrętne połączenia od nieznanych numerów? W dwudziestym pierwszym wieku dużym ułatwieniem są filtry, które wyłapują niebezpieczne połączenia i informują nas o tym. Czytamy wówczas komunikat, pojawiający się na wyświetlaczu: „podejrzenie o spam”, dzięki czemu wiemy już, że możemy odrzucić połączenie.

Oczywiście, nie wszyscy jeszcze mają tę opcję i może to stąd ciągłe odbieranie lub wahanie się nad tym, czy powinno się tak zrobić, gdy dzwoni obcy numer? Dementujemy wszelki niepokój – możesz, a wręcz powinieneś odłożyć słuchawkę i nie dokładać się do spamu telefonicznego. Uważaj również na wiadomości SMS, które również mogą ukrywać nieciekawe linki lub prośby o dopłatę za, na przykład, paczkę. Spam telefoniczny jest łatwym narzędziem manipulacji i prowadzi do oszustw na dużą skalę. Miej otwarte oczy, miej świadomość i uświadamiaj innych. Zwłaszcza swoich bliskich starszych i samotnych, którzy mogą nie wiedzieć o niebezpieczeństwie, wynikającym ze spamu telefonicznego. Najlepiej wyrobić nawyk nieodbierania takich połączeń. Jednak polecamy również inny sprawdzony sposób – weryfikację konkretnego numeru w sieci. To dobry pomysł, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o danym numerze, zanim zdecydujesz się odebrać. W ten sposób upewnisz się, że numer nie jest prywatny (prywatnego numeru nie znajdziesz w sieci, a zatem możesz zdecydować się wtedy na wciśnięcie zielonej słuchawki).

Na przykład znaleźliśmy wiele informacji o numerze 664990646. Jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo związane z ubezpieczeniem. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników. Ostatnio był wyszukiwany zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale dyskusyjnym znajduje się na jego temat aż 26 komentarzy. Oto kilka z nich: „Dzwoni od kilku dni, powiedziałem, że nie życzę sobie telefonu i odebrałem, niestety, policzyło mi około 3 zł za odebranie telefonu, nie wiem, dlaczego”, „Złośliwe nękanie”, „Pierwszy telefon 6 dni temu – głucha cisza. Po zablokowaniu codziennie 1 próba połączenia. Irytujący.”, „Dzwoni kilka razy dziennie od tygodnia, jakaś masakra”, „Dzwoni kilka razy dziennie, nie rozumie, że ma przestać do mnie dzwonić”, „Dzwoni o każdej porze, natarczywie. Jak się odbierze to cisza.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *