698617660 napastuje telefonami?

698617660

Spam telefoniczny daje się we znaki za bardzo? Masz dość odrzucania kolejnych nieznanych połączeń? Nie wiesz, skąd firmy telemarketingowe mają twój numer telefonu i bardzo cię to martwi? Zacznijmy od tego, że nie masz żadnego przymusu, by… odbierać nieznane połączenie! Mamy nadzieję, że o tym wiedziałeś. Ludzie czasem wykazują się bardzo dużym brakiem asertywności, nie wiedzą, że czasem wystarczy odmówić… w tym przypadku zignorować połączenie przychodzące. Pamiętaj, że tylko, gdy nie odbierasz telefonu, nie przykładasz się do spamu. Kiedy odbierasz, spam będzie powracał. Dlaczego? Dlatego, że dajesz wyraźny sygnał, że jesteś potencjalnym konsumentem. Odbieranie telefonu równa się szansie przedstawienia oferty i sprzedania produktu. Nie mówiąc o sposobności manipulacji i oszustw na większą skalę. Tak, do tej pory znajdujemy telefonicznych oszustów i ofiary, które niestety nie rozróżniły kłamstwa i manipulacji od rzeczywistości. Metody takie jak „na wnuczka” czy „na policjanta” nadal mają się dobrze i są wciąż wykorzystywane, zwłaszcza wobec ludzi starszych czy samotnych. Jest to bardzo przykre, bo takie persony kompletnie nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie ciągnie za sobą akceptowanie połączeń przychodzących od numerów niezapisanych w skrzynce kontaktowej w telefonie.

Jeśli tylko możesz, po prostu ignoruj połączenia, które są nieznane. Wiemy, że bywają też sytuacje, w których nie możesz sobie na to pozwolić, bo na przykład prowadzisz własną działalność, gdzie liczy się pozyskiwanie każdego klienta – zatem nieodbieranie połączeń byłoby strzałem w kolano. Jeśli uda ci się włączyć opcję filtrowania spamu, masz ogromne szczęście – to najwłaściwszy sposób na walkę ze spamem, gdy nie możesz pozwolić sobie na nieodbieranie od nieznanych numerów. Wówczas gdy dzwoni obcy numer, wyświetla ci się komunikat: „Podejrzenie spamu” i już wiesz, że nieodebranie będzie najwłaściwszym wyjściem w tej sytuacji. Jeśli nie masz możliwości włączenia filtrowania spamu, zalecamy korzystanie z wyszukiwarki internetowej, która prawdę ci powie! A konkretnie odszukasz w niej konkretne dane na temat poszczególnych dzwoniących obcych numerów. Dzięki temu zdecydujesz, czy należy odebrać/oddzwonić, czy nie.

Żebyś zobaczył jak to działa, sprawdziliśmy jeden z takich numerów w wyszukiwarce. Po wpisaniu numeru 698617660 dowiedzieliśmy się, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako „głuchy telefon.” Numer otrzymał ocenę negatywną, ponieważ większość użytkowników oceniła go właśnie w ten sposób. Numer był wyszukiwany aż 8223 razy, a w sekcji dyskusji znajduje się na jego temat aż 40 komentarzy.

Przytaczamy najlepsze z nich: „Głuchy telefon”, „Cisza w telefonie”, „Oszust, na wnuczka”, „Spam, pyta o dane, dom, mieszkanie…”, „Nie odbieram, codziennie dzwoni”, „Rozłączenie od razu po odebraniu, spam”, „Dopytują się o właściciela domu, nie mówią z jakiego powodu”, „Dopytuje się czy mam dom, czy mieszkanie”, „Rozłączył się zaraz po odebraniu. Ignorować ten numer.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *