943334222 dręczy i męczy?

943334222

Spam telefoniczny daje się we znaki coraz częściej przez to, że… no właśnie, pewnie nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale to przez to, że tak często odbierasz te nieznane połączenia! Ogranicz to, a zobaczysz, że spam zmniejszy się i połączenia z obcych numerów będą pojawiać się coraz rzadziej. Nawet, gdy zakładasz, że odbierzesz telefon i od razu powiesz; „Nie jestem zainteresowany, proszę więcej nie dzwonić”, to nic nie da, a tylko dołożysz rękę do rozpowszechniania się spamu telefonicznego. Wiesz, dlaczego tak jest? Za każdym razem, gdy klikasz w zieloną słuchawkę, dajesz firmom telemarketingowym i oszustom feedback: jesteś numerem aktywnym, dostępnym, można składać ci propozycje konsumenckie. Zapewne spotkałeś się ze zjawiskiem „głuchego telefonu.” Może czasem wydawało ci się, że cisza w słuchawce i natychmiastowe rozłączenie świadczyło o zwyczajnej pomyłce. Nic bardziej mylnego! Zjawisko głuchego telefonu jest w pełni przemyślanym, zaplanowanym działaniem, mającym na celu weryfikowanie numerów (aktywny czy nie). Gdy odbierasz, wiedzą, że jesteś numerem aktywnym. Stąd prosty wniosek – nie odbieraj wszystkich telefonów! Gdy wyświetla ci się obcy numer, zignoruj go. Naprawdę nic złego się nie stanie. Uszanuj swój czas i nerwy (oj tak, wiele osób zjawisko spamu telefonicznego doprowadza do szału, zwłaszcza te, które nauczone są odbierania wszystkich połączeń). Możliwe, że masz włączoną opcję filtrowania spamu – i to jest coś wspaniałego, musisz przyznać! Filtrowanie spamu to nic innego jak powiadamianie nas o podejrzeniu spamu w przypadku numerów zgłaszanych jako natrętne. Dzięki temu wiemy już, że nie powinniśmy odbierać. Nie każdy jednak ma tę funkcję. Osoby, które nie mają możliwości odrzucania połączeń, powinny jednak zadbać o to, by była włączona. To znacznie ułatwi im życie.

Poza ignorowaniem nieznanych połączeń, zalecamy weryfikowanie ich w internecie. Gdy sprawdzasz poszczególne numery w przeglądarce, nie tylko sam się dowiadujesz czegoś więcej, ale też i ty możesz podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami, ostrzec przed irytującymi lub niebezpiecznymi połączeniami.

Chcecie wiedzieć, jak wygląda wyszukiwanie informacji o poszczególnych numerach? Specjalnie dlatego poszukaliśmy informacji o numerze: 943334222, który w ostatnim czasie jest szczególnie natrętny. Dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Koszalin. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, dlatego reputacja numeru została oznaczona jako „negatywna.” Był wyszukiwany aż 1372 razy, ostatnio kilkanaście sekund temu. W dziale dyskusyjnym ostatni komentarz jest z dnia 10 lutego, a najstarszy z dnia 7 lutego. Wiemy zatem, że jest to dość świeży numer, który dopiero zaczyna spam. Uważajcie na niego. W komentarzach czytamy, między innymi: „Koszalin, wydzwania w każdy dzień i o każdej porze. Podejrzewam próbę wyłudzenia. Po zablokowaniu wydzwania z innych podobnych numerów”, „Dzwoni codziennie, jeśli zostanie zablokowany, dzwoni z innego numeru”, „Numer cały czas wydzwania”, „Spam.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *