696603026 nie wie co to nie?

696603026

Z pewnością nie raz, nie dwa doświadczyłeś zjawiska spamu telefonicznego. Liczne telefony od nieznanych numerów lub wiadomości SMS o podejrzanej treści od numerów, których nie masz zapisanych w swojej skrzynce, mogą denerwować, przerażać, tworzyć chaos. Często są też niebezpieczne, jeśli są kierowane do osób, które kompletnie nie znają się na rozpowszechniającym się sposobie oszukiwania ludzi przez telefon. Co zatem powinniśmy zrobić, jak możemy walczyć ze spamem? Mamy kilka wskazówek, które możesz wcielić w życie.

Po pierwsze, jeśli czasem zastanawiasz się, czy możesz nie odebrać nieznanego telefonu, uspokajamy: wręcz powinieneś! Czy wiesz, że gdy odbierasz obce połączenie, tym bardziej nakręcasz spam? Oj, tak, tak niestety jest. Zazwyczaj, gdy spotykamy się ze zjawiskiem tak zwanego „głuchego telefonu”, nie zdajemy sobie sprawy, że jest to w pełni przemyślane, zaplanowane działanie, które ma określony cel. Wiesz jaki? Weryfikację numerów – chcą w ten sposób ustalić, który z numerów jest „aktywnym”, do którego można dzwonić, aby przedstawiać swoją ofertę konsumencką. Odebrałeś? Zostałeś właśnie wpisany do listy numerów aktywnych. Możesz spodziewać się zwiększonego spamu.

Po drugie, może wystarczy włączyć opcję filtrowania spamu? To bardzo pomocna usługa. Gdy dzwoni do ciebie obcy numer, a Google łączy go ze spamem, zostajesz o tym natychmiast poinformowany i masz już wyjście. Możesz wybrać, czy chcesz odebrać, kiedy wyświetla ci się komunikat: „podejrzenie spamu.” Prawda, że to bardzo ułatwia życie?

Jeśli nie masz takiej opcji, warto po prostu zapoznawać się z danymi, które krążą w Internecie. Nie miej skrupułów, by zajrzeć do nich. Gdy dzwoni do ciebie obcy numer, naturalnym odruchem powinno być sprawdzenie go w sieci. Oszustów nie brakuje. A dzięki przeglądarce możesz dowiedzieć się mnóstwa istotnych rzeczy! Ludzie informują się wzajemnie, czy rozmówca był miły czy nie, czego chciał, ile razy dzwonił, czy był to rodzaj oszustwa lub naciągania czy zwyczajna rozmowa. Jest to szczególnie pomocne dla osób, które mają problem z rozróżnianiem manipulatorów, na przykład osoby starsze czy samotne, nie mające takiego oglądu w tych sprawach. Uświadamiajmy zatem, aby po świecie nie krążyło zło.

Chcemy przedstawić ci, jak wygląda wyszukiwanie informacji w internecie na temat poszczególnych numerów telefonu. Przedstawimy to za pomocą przykładu.

Numer 696603026 jest numerem komórkowym, zarejestrowanym w sieci T-Mobile Polska. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z umową na telefon. Numer ma ocenę negatywną, ponieważ większość użytkowników oznaczyła go jako właśnie taki numer. Był wyszukiwany aż 10927 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W komentarzach czytamy: „Kończąca się niby umowa… jacyś naciągacze.”, „Dzwoni wieczorami i nagrywa poczty głosowe. Telefon od razu pokazał, że to może być spam, więc nawet nie ruszam”, „Pani mówi, że kończy mi się umowa na telefon i muszę podpisać nową, tyle tylko, że ja nie mam żadnej umowy, mam komórkę na kartę. Oszuści!”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *