943334261 nie daje ci żyć?

943334261

Czy do ciebie też czasem dzwonią zupełnie nieznane numery? Co wtedy robisz? Jesteś z tych, którzy raczej odbierają wszelkie połączenia, czy bardziej unikasz rozmów z obcymi i prosisz o wiadomość SMS z potwierdzeniem, kim jest dana osoba? Wszyscy bardzo różnimy się od siebie, stąd różne wybory, gdy dochodzi do takich sytuacji. Jak jednak powinniśmy się zachować, by jak najbardziej ograniczyć spam telefoniczny? Bo – nie ma co ukrywać – jest to jednak męczące, denerwujące, gdy dzwonią do nas osoby z obcych numerów. Nie do końca wiemy wtedy, co jest słuszne i czy powinniśmy kierować się zasadami savoir-vivre’u, czy jednak odpuścić dobre wychowanie i mieć w nosie wibrujący od paru sekund telefon?

Podpowiadamy: czy wiesz, że jeśli zignorujesz lub odrzucisz połączenie od obcego numeru, realnie walczysz ze spamem telefonicznym? I co najlepsze – jeśli będziesz w tym konsekwentny, będą tego efekty, ponieważ im rzadziej odbieramy nieznane połączenia, tym rzadziej telemarketerzy i oszuści próbują się z nami połączyć. To działa, naprawdę. Gdy dotyka nas zjawisko tak zwanego „głuchego telefonu” i decydujemy się odebrać (bo, na przykład, chcemy tylko szybko powiedzieć, żeby nikt więcej do nas z tego numeru nie dzwonił), potocznie mówiąc strzelamy sobie w kolano. Głuche telefony to wbrew pozorom nie pomyłki, a w pełni świadome, zaplanowanie działania, które mają określony cel. Jaki? Zidentyfikować nasz numer – jest on numerem „wymarłym” (takim, do którego można dzwonić i nikt nigdy się nie odzywa, a zatem zakłada się, że jest nieaktywny) czy numerem aktywnym (a zatem takim, gdzie po drugiej stronie znajduje się odbiorca, ktoś odbiera połączenia z tego numeru). Kiedy klikamy w zieloną słuchawkę, tym samym zostajemy przyporządkowani do numerów aktywnych. Dzięki temu na pewno spam telefoniczny zwiększy się, a spowodowaliśmy to (nieumyślnie) sami my.

Ważną metodą w walce ze spamem jest również weryfikowanie poszczególnych numerów w sieci. Pamiętaj, że jeśli zdarza ci się odebrać od obcego numeru połączenie, powinieneś czym prędzej podzielić się swoim doświadczeniem na forach internetowych, aby ostrzec lub uświadomić innych, co i kto kryje się pod danym numerem telefonu. Na podstawie informacji od użytkowników można określić potem, czy konkretny numer jest, na przykład, niebezpieczny czy może po prostu irytujący.

My sprawdziliśmy informacje, dotyczące numeru 943334261. Dowiedzieliśmy się, że jest to numer stacjonarny, należący do strefy numeracyjnej Koszalin. Został on zidentyfikowany jako potencjalne oszustwo, związane z fundacją. Numer jest oceniany negatywnie przez użytkowników, przez co kego reputacja została oznaczona jako „negatywna.” Numer był wyszukiwany aż 5430 razy, ostatnio zaledwie kilkanaście sekund temu. W dziale dyskusji znajduje się na jego temat ponad 40 komentarzy, oto kilka z nich: „Fundacja zielona przyszłość, nękają w niedzielę!”, „Spam. Poszukajcie info o firmie Asmanta. Może to mieć z nią związek”, „Wydzwania codziennie o tej samej godzinie”, „Spam.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *