882124252 dzwoni i nie wiem kto to

882124252

Spam to coś czego doświadczył chyba każdy z nas, zaryzykuje mówiąc, że na pewno choć aż w życiu każdego człowieka zdarzyła się sytuacja, którą można w ten sposób określić. Czym mianowicie jest spam? To krótko mówiąc niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Doświadczyć można go na wielu płaszczyznach, np poczta elektroniczna, różnego rodzaju komunikatory, smsy. Zwykle takie wiadomości wysyłane są masowo. Do spamu można zaliczyć także coraz częściej spotykany spam telefoniczny, który polega na niechcianych połączeniach telefonicznych lub właśnie wcześniej wymienionych wiadomościach SMS. W czasach gdy znaczna większość, bo blisko 70 procent ludzi na całym świecie korzysta z telefonu komórkowego, jest to coraz częściej spotykane działanie. Spam telefoniczny poprzez SMS to nic innego jak wiadomości które dostajemy od między innymi operatorów sieci czy oszustwa poprzez próby wyłudzania dopłat do przesyłek czy rachunków za media. Na takie oszustwa powinniśmy uważać.

Drugim z grupy spamu telefonicznego są połączenia. Z tego rodzaju spamem także spotkała się znaczna większość nas. Polega to na połączeniach niechcianych, nachalnych czy niepotrzebnych, należą do nich między innymi połączenia z banku, od operatora sieci, dostawcy internetu lub prądu czy gazu. Prym wiodą ostatnio przedstawiciele fotowoltaiczne, którzy za każdą cenę próbują wcisnąć nam panele fotowoltaiczne. Któż z nas nie spotkał się także z nachalnymi telefonami od przedstawiciela sieci komórkowej, głównie przy końcu podpisanej umowy. Za żadne skarby nie da się ich pozbyć i nic na nich nie działa. Każdy stara się ich zrozumieć, że to ich praca i że są z tego rozliczani, ale co za dużo to nie zdrowo. Niech pierwszy kamieniem rzuci ten, który nie został nigdy zaproszony na jakikolwiek pokaż np garnków, kołder czy zabiegów kosmetycznych. Dzwoniący konsultant obiecuje góry ze złota, nagrody i upominki aby tylko przyjść i zobaczyć co mają do zaoferowania.

Przykładem może być też numer telefonu ☎ 882124252 wskazywany przez internautów z wielu witryn jako bot z niechcianymi połączeniami. Numer ten wydzwaniać będzie wielokrotnie o każdych porach, aby sprawdzić czy odbieramy telefony. Jeśli już odbierzemy to zapewne trafimy w szufladkę „odbierających nieznane numery” i możemy spodziewać się nawału telemarketerów.

Czy można chronić się przed takowym spamem? Ależ oczywiście! Przede wszystkim trzeba zastanowić się dwa razy, zanim poda się gdziekolwiek swój numer telefonu. Pamiętajmy, że wiele konkursów czy ankiet internetowych, jeśli nie jest możliwe pominiecie pola z numerem telefonu to podawajmy wymyślony. Nie odbierajmy także nieznanych numerów, unikniemy wtedy kontaktów z telemarketingiem. Nie wpadajmy w ich sidła! Jeśli dzwoni numer nieznany to zawsze można go sprawdzić przez przeglądarkę, tam zawarte są informacje o numerze telefonu. Wiele użytkowników zaznacza czy dzwoniący numer to spam, jeśli tak to nawet nie ma co oddzwaniać, a jeśli nie to co nam szkodzi oddzwonić lub poczekać aż ktoś zadzwoni jeszcze raz? Nic.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Eserta pisze:

    Automat, „Kończy Ci się umowa na telefon”. Nękają po kilka razy dziennie z różnych numerów… zdarzały się już nawet połączenia w godzinach wieczornych… dramat !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *