500974689 nie daje ci spokoju?

500974689

Czy ty też masz dość wydzwaniających obcych numerów, nachalnych telemarketerów i oszustw poprzez wiadomości SMS? Martwisz się o swoich bliskich – rodziców czy dziadków, aby nie padli ofiarą oszustwa, bo starszych ludzi tak łatwo jest zmanipulować i wykorzystać? A może ty sam masz już dość odrzucania niechcianych połączeń od numerów, które nigdy nie figurowały w twoim spisie kontaktów? Możliwe, że zebrało ci się wszystko na raz. I jest to najzupełniej normalne, ponieważ spam telefoniczny w ostatnim czasie potrafi każdego doprowadzić do szału. Wydzwaniający telemarketerzy są zazwyczaj nieprzyjemni, niemili i sprawiają wrażenie osób niegodnych zaufania. W niekulturalny sposób chcą poznać nasze dane, próbują wciskać nam wymyślne propozycje konsumenckie, jak na przykład zestawy „najlepszych” suplementów na rynku czy pościel z prawdziwej wełny. Jednak my jedyne, co robimy, to przekręcamy oczami na te kolejne propozycje. Kiedy to się skończy? Czy oni w końcu przestaną wydzwaniać?

Niestety, na pewno nie przestaną, jeśli w dalszym ciągu będziesz te telefony odbierał! Pamiętaj, odbierając, jesteś uznawany za numer wysoce aktywny i właśnie dlatego zjawisko spamu tak często się powtarza. Odbierając, dajesz znak, że można do ciebie dzwonić. Niestety, ale tak to działa. Dlatego apelujemy: nie odbierajcie, jeśli numer jest obcy. Jeśli będzie to ktoś znajomy, na pewno spróbuje się z wami skontaktować w inny sposób – napisze SMS-a lub odnajdzie cię na portalu społecznościowym. Jeśli jednak jesteś zmuszony do odbierania wszelkich telefonów, nawet obcych, bo po prostu wymaga tego od ciebie twoja praca, czy bardzo towarzyski tryb życia, pamiętaj, aby kierować się asertywnością – gdy są składane ci propozycje, o których nie chcesz słuchać, bo czujesz, że jest to strata twojego czasu, wyraźnie zakomunikuj to i przerwij rozmowę. Nie martw się „niegrzecznością”, „nieuprzejmością.” Ważniejsze jest postawienie granic. Poza tym, nie zapominaj o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest wpisywanie danego nękającego numeru do wyszukiwarki. Po co? Jest to o tyle ważne, że gdy sprawdzasz numer w sieci, nie tylko sam dowiadujesz się o nim czegoś nowego, utwierdzasz się w przekonaniu, że na przykład, mogłeś paść ofiarą oszustwa, ale również sam możesz dać swój feedback innym – i dzięki temu też przekażesz te informacje dalej, uświadomisz inne osoby o stanie niebezpieczeństwa lub uchronisz przed irytującym numerem, który, być może, warto po prostu zablokować, zgłosić.

Na przykład, numer 500974689 należy do jednych z najbardziej spamujących numerów w ostatnim czasie, więc po wpisaniu go do wyszukiwarki, znaleźliśmy o nim naprawdę sporo informacji. Dowiadujemy się, że jest to numer należący do sieci Orange Polska, został zidentyfikowany on jako „głuchy telefon”, a także, że był wyszukiwany aż 8028 razy, ostatni raz zaledwie chwilę temu – co wskazuje na wagę problemu z tym konkretnym numerem. Użytkownicy oceniali go najczęściej jako numer „negatywny.” W dziale komentarzy znajduje się ich aż 50.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *