Czy numer 699822977 należy do bezpiecznych?

699822977

Ostatnio często zastanawiam się po co tak często dzwonią nieznane numery. Czy to chodzi tylko o korzyści majątkowe czy jest jakiś inny cel wydzwaniania? Czy da się odróżnić oszusta od zwykłego telemarketera? Myślę, że nigdy nie będziemy mieli 100% pewności kto kryje się po drugiej stronie słuchawki, ale pewne sygnały mogą nas naprowadzić na chęci osoby dzwoniącej. Zwykły telemarketer przede wszystkim odznacza się wysoką kulturą osobistą. Nawet jeśli mamy wrażenie, że jest wytrwały w swoich działaniach to tylko dlatego, że jest wynagrodzenie zależne jest od pozyskanych klientów. W każdym bądź razie od wyspecjalizowanego telemarketera nie usłyszymy przekleństw, oszczerstw czy innych tego typu zachowań. Decydując się na taki sposób zarabiania pieniędzy trzeba umieć zapanować nad emocjami. Odbierający telefon ma większe prawa niż pracownik firmy telemarketingowej. To, że ktoś mówi przykre słowa w kierunku dzwoniącego, nie upoważnia dzwoniącego do tego samego. Mając do czynienia z oszustem możemy spotkać się z nachalnymi połączeniami. Taka osoba zrobi wszystko aby uzyskać potrzebne informacje, które później zostają wykorzystane dla jego korzyści materialnej. Rozmawiając z osobą nieuczciwą , często zwykłe „dziękuje, nie jestem zainteresowany” nie wystarcza. Kiedyś spotkałam się z komentarzami, że ktoś podaje się za agenta firmy ubezpieczeniowej OC samochodu i próbuje sprzedać polisy osobie nieletniej. Mimo, że oszust został poinformowany, że osoba odbierające nie ma skończonych 18 lat to i tak dalej namawiał na podanie danych osobowych ale rodziców. Takie działania są ewidentnie kojarzone z oszustami. Trzeba naprawdę uważać na obce połączenia. Wiadomo nie każdy nieznany numer to oszust, ale niestety w większości przypadków tak jest.

W ostatnim czasie coraz więcej osób dzwoni do mnie z nieznanych numerów. Wyjątkowo często mam do czynienia z numerem komórkowym ☎ 699822977. Ciężko ustalić z jakiego województwa dzwoni właściciel tego numeru. Ze względu na notoryczne połączenia śmiem twierdzić, że za +48699822977 kryje się oszust. To jeden z głównych sygnałów świadczących o intencjach dzwoniącego. Odbierając połączenie usłyszymy, że zostaliśmy zaproszeni na warsztaty związane ze zdrowiem. Trwają one godzinę. A za poświęcony czas otrzymamy za darmo pulsoksymetr bądź inny sprzęt. Nagrody mają zachęcić potencjalną ofiarę do współpracy. Jest to kolejna metoda działań oszustów. Wizja otrzymania czegoś za darmo często przysłania nam zdolność logicznego myślenia. Ja osobiście wychodzę z założenia, że nie ma nic za darmo. A tylko ciężką pracą możemy poprawić swój byt. Osoba dzwoniąca z numeru +48699822977 jest pozbawiona kultury osobistej. W sytuacji gdy już wie, że nie osiągnie zamierzonego celu jej ton zaczyna być wyjątkowo niemiły, a rozmowa staje się nieprzyjemna. Nie da się jednoznacznie stwierdzić jak wyłudza dane osobowe. Najprawdopodobniej prosi o podanie imienia, nazwiska, peselu w celu zapisania na listę uczestników warsztatu, wykładu. Śmiem twierdzić, że żadnego spotkania nie ma. Pytając skąd ma się numer i z jakiej firmy dzwoni, oszust zaczyna gubić się w zeznaniach, bądź zmienia temat.

W obecnych czasach trzeba bardzo uważać na to jakie połączenia się odbiera. W większości przypadków można spodziewać się naciągaczy, którzy chcą wyłudzić nasze dane wrażliwe (pesel, numer dowodu osobistego). Zachęcam każde nieznane połączenie sprawdzić w sieci. Czasami wystarczy mieć kilka minut wolnego czasu , aby zapoznać się z intencjami właściciela numeru. Dużo osób ma już w nawyku sprawdzenie obcych połączeń. Jeśli stwierdzimy, że jest ono niebezpieczne to często blokujemy dzwoniącego. Ale nie mamy gwarancji, że zaraz nie zadzwoni z innego numeru, a sytuacja często lubi się powtarzać. Dużo się mówi o oszustach, coraz więcej osób zaczyna rozumieć skalę problemu. Najbardziej narażone są osoby starsze. Dlaczego? Bo nie są na bieżąco w nowinkach technicznych oraz nie do końca zdają sobie sprawę z metod działania osób nieuczciwych. Zachęcam do rozmów z naszymi najbliższymi. Czasem parę minut wystarczy, aby uchronić najbliższych przed rozmową z oszustem, a następnie nieprzyjemnych konsekwencji.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *