Jak sprawdzić, kim jest nieznany numer

Jak sprawdzić, kim jest nieznany numer

Jeśli często odbierasz niechciane połączenia z niepożądanych numerów, prawdopodobnie jesteś sfrustrowany i szukasz sposobów, by położyć im kres. Niestety, ponieważ nie wiesz, jak wygląda ten numer, nie możesz go zablokować. Jakie są więc inne możliwości? W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby dowiedzieć się, kim jest ten nieznany rozmówca.

Jak dzwoniący ukrywają swój numer telefonu?

Po pierwsze, w jaki sposób ci ludzie ukrywają swój numer telefonu, gdy do Ciebie dzwonią? Każdy może ukryć swój numer, ponieważ funkcja identyfikacji numeru rozmówcy nie jest dostępna. Gdy ktoś dzwoni w ten sposób, pojawia się jako Nieznany rozmówca. W tym celu wystarczy wpisać kilka cyfr. Przed numerem, z którym chcesz się połączyć, wpisz *67. Ta czynność spowoduje automatyczne zablokowanie identyfikatora rozmówcy. Wybrany numer będzie wyglądał następująco: *67-555-555-0000. Funkcja No Caller ID jest zwykle używana do zapobiegania śledzeniu. Jednak niektórzy ludzie wykorzystują ją do nękania i innych nielegalnych działań. Dlatego należy dowiedzieć się, jak zdemaskować numer osoby dzwoniącej. W poniższej sekcji pokazano, jak ujawnić nieznanego rozmówcę.

Jak sprawdzić, kim jest nieznany rozmówca

Dowiedzenie się, kim jest nieznany rozmówca, może umożliwić zablokowanie go i zaprzestanie odbierania niechcianych połączeń. Oto kilka różnych metod, których można użyć, aby zidentyfikować nieznanego rozmówcę.

Zadzwoń do swojego operatora telefonicznego

Ponieważ operatorzy telefoniczni posiadają rejestry poprzednich połączeń, zwykle udostępniają swoim klientom usługę identyfikacji anonimowych rozmówców. W zależności od operatora można aktywować usługę *57. Kod ten ujawnia nieznany numer telefonu i ewentualnie inne drobne szczegóły. Niestety, nie każdy operator obsługuje tę funkcję, a ci, którzy ją obsługują, często pobierają opłatę za każde użycie. Jeśli poniższe metody nie działają, skontaktuj się z operatorem, aby dowiedzieć się, czy usługa *57 jest dostępna w celu ujawnienia nieznanych rozmówców. Konieczne jest jednak wybranie kodu gwiaździstego bezpośrednio po anonimowym połączeniu.

Używaj TrapCall

TrapCall to jedna z najbardziej niezawodnych usług służących do demaskowania i blokowania nieznanych numerów. Aplikacja TrapCall pozwala użytkownikom na:

 • Zdemaskowanie dowolnego numeru telefonu.
 • Zdemaskowanie nazwy, adresu i zdjęcia osoby dzwoniącej z włączoną opcją No Caller ID.
 • Umieścić te numery na czarnej liście, aby przy kolejnym połączeniu usłyszeli komunikat informujący ich, że Twój numer został odłączony lub nie jest w użyciu.
 • Stosuj automatyczną blokadę połączeń spamowych.
 • Stosuj nagrywanie rozmów przychodzących.

Aby korzystać z usługi TrapCall, wystarczy się do niej zapisać, rejestrując się na oficjalnej stronie internetowej. Następnie należy aktywować usługę w telefonie komórkowym. Proces ten trwa zwykle około 5 minut i jest łatwy do przeprowadzenia. Po skonfigurowaniu usługi TrapCall, gdy otrzymasz połączenie bez identyfikatora rozmówcy, musisz je odrzucić. Następnie TrapCall przekierowuje numer do swojego systemu, po czym demaskuje rozmówcę i wysyła powiadomienie z dokładnym numerem oraz kilkoma dodatkowymi informacjami. Usługa TrapCall działa zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i na smartfonach iPhone. Niestety, usługa ta nie jest dostępna nigdzie poza Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Usługa TrapCall oferuje opcję bezpłatnego wypróbowania. Można ją wypróbować, rejestrując się tutaj.

Blokowanie niechcianych połączeń

Na szczęście producenci telefonów komórkowych ułatwili blokowanie nieznanych rozmówców za pomocą wbudowanych opcji. Pamiętaj jednak, że wielu oszustów próbuje za każdym razem używać innego numeru.

Blokowanie niechcianych połączeń na telefonie iPhone (z systemem iOS 13 lub nowszym)

 • Przejdź do zakładki „Ustawienia”.
 • Przewiń w dół i stuknij w „Telefon”.
 • Przełącz „Wyciszanie nieznanych rozmówców” do pozycji „Wł.

Blokowanie niechcianych połączeń w systemie Android:

 • Otwórz aplikację „Dialer” na urządzeniu z systemem Android.
 • Stuknij menu „pionowa elipsa” (trzy pionowe kropki) po prawej stronie aplikacji.
 • Wybierz opcję „Ustawienia”.
 • Stuknij opcję „Blokuj numery”.
 • Przełącz opcję „Blokuj nieznanych rozmówców” do pozycji „Włącz”.

Blokowanie określonych numerów

Gdy już poznasz numer nieznanego rozmówcy, będziesz mógł z łatwością zablokować go za pomocą funkcji swojego smartfona.

Jak blokować określone numery w telefonie iPhone

Użytkownicy Apple iPhone’a mogą łatwo blokować połączenia, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otwórz „dialer” na telefonie iPhone i przewiń do numeru, który chcesz zablokować.
 2. Stuknij symbol „i” z kółkiem znajdujący się po prawej stronie numeru.
 3. Przewiń w dół i wybierz opcję „Zablokuj dzwoniącego”.

Gdy to nastąpi, dzwoniący otrzyma jedynie komunikat z informacją, że nie przyjmujesz połączeń lub coś podobnego.

Jak zablokować określone numery w systemie Android

Instrukcje dotyczące systemu Android różnią się w zależności od marki, modelu i wersji oprogramowania, ale dla większości telefonów instrukcje powinny być dość podobne.

 1. Uruchom dialer w telefonie.
 2. Stuknij w „numer telefonu” znajdujący się na karcie „Ostatnie” w rejestrze połączeń.
 3. Kliknij znak „i” z kółkiem wokół niego.
 4. Stuknij opcję „Blokuj” u dołu ekranu.
 5. Wybierz opcję „Potwierdź”.

Mimo że zablokowałeś dzwoniący numer, użytkownik tego numeru nigdy się o tym nie dowie. Otrzyma on komunikat podobny do komunikatu o odłączonym telefonie.

Często zadawane pytania

Oto kilka dodatkowych informacji, które pomogą Ci lepiej zrozumieć, kim są nieznani rozmówcy.

Czy mój operator telefoniczny może mi powiedzieć, kim jest nieznany rozmówca?

Niestety, operatorzy nie mogą podać nazwy nieznanego rozmówcy. W przeciwnym razie może dojść do naruszenia prywatności użytkowników i prawowitych rozmówców. Niezależnie od tego, czy dzwonisz do operatora sieci komórkowej, czy stacjonarnej, nie możesz uzyskać takich informacji od operatora, ponieważ oni również nie śledzą nieznanych rozmówców.

Czy nieznane połączenia są niebezpieczne?

Choć większość połączeń telefonicznych, które otrzymujemy, jest łagodna i nie stanowi jedynie utrapienia, należy zachować ostrożność w przypadku nieznanych telefonów. Oczywiście nie należy w ogóle odbierać takich połączeń. Taka sytuacja jest spowodowana przez oszustów, a numer, którego nie widzisz, może pochodzić z obszaru międzynarodowego, co oznacza, że Twój operator obciąży Cię wysoką opłatą za odebranie połączenia. Ponadto, jeśli dzwoniący jest prawdziwy, a informacja jest ważna, pozostawi wiadomość.

 

 

 

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *