Co umożliwia Ci Zaufany Profil?

Co umożliwia Ci Zaufany Profil?

Zaufany Profil to projekt rządowy, który pozwala każdemu obywatelowi zalogować się do swojej bazy danych. Za pomocą naszego numeru PESEL możemy z łatwością załatwić nasze sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, czekania w kolejkach i użerania się z wynudzonymi urzędnikami. Możesz go spokojnie założyć przez stronę swojego banku albo poprzez internetowe konsultacje z odpowiednim pracownikiem urzędu.

Wgląd do złożonej przez nas dokumentacji

Zaufany Profil pozwala nam na sprawdzenie, jakie wnioski, deklaracje czy inne ważne dokumenty złożyliśmy, w jakim są trybie i co dokładnie w nich wpisaliśmy. Na stronie odpowiedniego ministerstwa możemy spokojnie wejść w podgląd każdego dokumentu, wydrukować go sobie albo wyeksportować do PDF. Do doskonałe rozwiązanie, bo nie musimy już kserować czy robić zdjęć wszystkiemu, co zanosimy do urzędów. Warto jednak pamiętać, że w wydrukowane w ten sposób dokumenty to też kopia, a więc nie mogą uchodzić za oryginał, bo tymi dysponuje tylko i wyłącznie urząd, w którym złożyliśmy dane papiery.

Łatwiejsze składanie deklaracji i wniosków

Dzięki Zaufanemu Profilowi możemy załatwić masę spraw, nie wychodząc z domu. Dzięki opcji składania wniosków i deklaracji online możemy w pełni pominąć stanie w kolejkach. Oczywiście wciąż wielu rzeczy nie uda nam się załatwić przez internet i po odbiór dokumentów będziemy musieli urządzić sobie wycieczkę, ale coraz więcej rzeczy zrobimy przez formularze dostępne na rządowych stronach. To wspaniałe i wygodne rozwiązanie, jak w przypadku deklaracji PIT, którą każda osoba powinna złożyć za siebie. Nie musimy iść już do księgowej, teraz wszystko robi za nas komputer, a my tylko sprawdzamy, czy się nie pomylił.

Wszystkie dokumenty osobowe w jednej aplikacji

Dzięki Zaufanemu Profilowi możemy też spokojnie zarządzać naszymi dokumentami za pomocą aplikacji pobranej na telefon. Nie mamy dziś na przykład obowiązku noszenia ze sobą prawa jazdy, ale dobrze jest mieć przy sobie ten dokument w wersji cyfrowej. Tak samo jest z dowodem osobistym. Ten z aplikacji powinien wystarczyć, żeby się wylegitymować, kiedy zostaniemy o to poproszeni. Takie rozwiązanie jest wygodne, zwłaszcza że dziś częściej zdarza nam się zapomnieć wziąć z domu portfela, niż telefonu. Takie dokumenty są w pełni ważne i działają dokładnie tak samo, jak ich fizyczne odpowiedniki.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *