Czy wypełnianie płatnych ankiet jest bezpieczne?

Czy wypełnianie płatnych ankiet jest bezpieczne?

To pytanie bardzo rzadko pojawia się w kontekście dyskusji o tym, czy warto wypełniać płatne ankiety. Zazwyczaj poruszany jest tylko temat tego, jak dużo możemy na nich zarobić albo jak zwiększyć naszą produktywność. Tymczasem osoby wchodzące dopiero w ten świat, mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważne jest, żeby chronić swoje dane, które niestety bardzo często podajemy w takich ankietach.

Nasze dane osobowe to nie tylko pełne imię i nazwisko oraz nasz adres, ale także numer telefonu, nasze zarobki, wielkość miasta, w jakim mieszkamy etc. W przypadku numeru telefony wiele stron oferujących nam ankiety do wypełniania zachęca nas, abyśmy go podali, w celu zwiększenia naszych zarobków, na przykład poprzez ankiety telefoniczne. Ale to tylko kropla w morzu. Wiele danych podajesz jeszcze przed przystąpieniem do samego wypełniania ankiet.

Często dotyczą one wielkości naszego miasta, naszego dochodu w rodzinie albo naszego wieku. Te pozornie nieważne dane wzięte do kupy dają o nas bardzo jasny obraz i o ile organizatorowi ankiety mówią tylko, czy pasujemy do profilu jego klienta, tak przez kogoś z zewnątrz mogą zostać wykorzystane nawet w celu odnalezienia nas. Przed rozpoczęciem pracy z płatnymi ankietami koniecznie dokładnie przeczytaj regulamin, na którego zasadzie działa dana strona. Nigdy nie wiesz, do kogo trafią twoje dane, jeśli dokładnie go nie poznasz.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *