661005729 dręczy telefonami

661005729

Spam telefoniczny jest zjawiskiem dającym się we znaki każdemu, kto z wielką chęcią odbiera każde nieznane połączenie. Dlaczego właśnie te osoby najczęściej zostają zalane falą telefonów przychodzących od obcych numerów? Odpowiedź jest bardzo prosta – im częściej odbierasz telefon od (zazwyczaj) telemarketerów, tym częściej twój numer odnotowywany jest w systemie jako „aktywny.” I tak, nawet, gdy masz do czynienia z tak zwanym „głuchym telefonem” i wydaje ci się, że to zwykła pomyłka, znów jesteś w błędzie, bo tak naprawdę jest to w pełni świadome, zaplanowane działanie, które ma na celu zweryfikować twój numer telefonu i odnotować go w systemie. Gdy znów spotykasz się z głuchą ciszą i gwałtownym zerwaniem połączenia, była to celowa zagrywka, aby sprawdzić, czy twój numer jest aktywny. Odbierając, automatycznie potwierdzasz – tak, jesteś aktywnym numerem. I tak, można do ciebie dzwonić częściej i zarzucać cię treściami konsumenckimi. Jesteś potencjalnym klientem. Tylko dlatego, że odbierasz.

Jeśli więc chcesz zminimalizować ryzyko kolejnych spamów, musisz po prostu jak najrzadziej odbierać nieznane połączenia. Możliwe, że masz włączoną funkcję filtrowania spamu w swoim smartfonie. To powinno znacznie pomóc ci w ograniczeniu odbierania nieznanych telefonów – wszak zostajesz poinformowany, gdy któryś jest podejrzany o spam. Jeśli natomiast nie masz, postaraj uzbroić się w cierpliwość i nieznane połączenia ignorować.

Jeśli z różnych względów nie możesz pozwolić sobie na nieodbieranie połączeń, pamiętaj o korzystaniu z opcji weryfikowania numerów w internecie. Jest to wspaniałe rozwiązanie sytuacji, ponieważ możesz nie tylko sprawdzić poszczególne dane na temat konkretnego numeru, ale również sam podzielić się tym, co na jego temat wiesz, ostrzec innych użytkowników przed irytującym lub niebezpiecznym numerem. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zwalczać zjawisko spamu telefonicznego. Wspierajmy się więc wzajemnie, zostawiajmy oceny i komentarze na temat obcych numerów, które do nas dzwonią i siłą rzeczy od nich odbieramy. Niech nasze doświadczenie nie pójdzie na marne.

Aby sprawdzić, jak działa wyszukiwanie numerów w sieci, zweryfikowaliśmy numer 661005729, który w ostatnim czasie jest szczególnie irytującym numerem, naprzykrzającym się. W wyszukiwarce przeczytaliśmy, że jest to numer komórkowy, zarejestrowany w sieci Plus. Należy on do banku Santander Polska i jest wykorzystywany wyłącznie do wysyłania SMS-ów z prośbą o udzielenie opinii oraz informacji o zainteresowaniu produktami i usługami banku. Warto zaznaczyć, że numer ten nie służy do kontaktu w innych sprawach. Numer został jednak oceniony negatywnie przez użytkowników. Wyszukiwany był aż 5138 razy, ostatnio zaledwie kilka sekund temu. W komentarzach na jego temat czytamy: „Ja dzwoniłam przed chwilą do Santander i mi powiedzieli, że to nie ich numer, nie wprowadzajcie ludzi w błąd, chyba, że oddzwoniłeś na ten fałszywy numer i rozmawiałeś z oszustami. W każdym razie numer nie należy do Santander Polska”, „Phising, wyłudzanie informacji, namawianie na wysyłanie sms-a premium, podszywanie się pod Santander Bank.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *