Czyj to numer 451409800?

451409800

Niechciane połączenia to główna wada posiadaczy telefonów zarówno stacjonarnych jak i komórkowych. Jednak o wiele częściej odnotowuje się dzwoniące nieznane numery u tej drugiej grupy urządzeń. Czasami otrzymujemy podpowiedź z systemu, że dane połączenie najprawdopodobniej jest niebezpieczne i kryje się za nim potencjalnie spam. Tak się dzieje, gdy użytkownicy zgłaszają, że dany numer lepiej nie odbierać ze względu na telemarketerów. Tego typu komunikaty są bardzo pomocne. Wystarczy, że zerkniemy na wyświetlacz i widząc taką informację możemy albo wyciszyć telefon albo odrzucić połączenie. W ten sposób nie tracimy czasu na weryfikację obcego połączenia w sieci. W przypadku, gdy nie mamy żadnej wskazówki co do nieznanego numeru, warto prześledzić informacje zawarte w Internecie. Wystarczy, że wpiszemy interesującą nas frazę w wyszukiwarkę „Google”. Po zatwierdzeniu możemy zobaczyć kilka scenariuszy wyników. Pierwszą opcją wyniku jest pojawienie się kilkunastu stron powiązanych z numerem, którego szukamy. Jeśli widzimy dużo wyników, a w nagłówkach stron są słowa typu nękający, niebezpieczny, niechciany to jest duże prawdopodobieństwo, że za takim połączeniem kryje się telemarketer, oszust. Ale żeby mieć pewność należy prześledzić na spokojnie informacje umieszczone w sieci. Drugim wynikiem może być powiązanie z konkretną instytucją, placówką. Jeśli dany numer należy np. do Państwowego Przedszkola nr 999 albo Urzędu miasta w miejscowości XYZ to od razu otrzymamy taką informację.

Ostatnim możliwym wynikiem jest brak powiązanych stron z naszym numerem. Najczęściej tak się dzieje, gdy dany numer należy do osoby prywatnej, która nie ma ani działalności gospodarczej, ani żadnych ofert na stronach sprzedażowych. W takich sytuacjach nie dowiemy się kto dzwonił i w jakim celu tylko musimy sami oddzwonić, albo czekać aż ktoś spróbuje się jeszcze raz z nami skontaktować. Numer o którym postanowiłam znaleźć informacje w sieci to 451409800. Dużo osób w ostatnim czasie widzi połączenie z tego numeru. Jego popularność jest coraz większa. Numery powiązane z +48451409800 to: +48451409200, +48451409600, +48451409850 i wiele innych. Jak widać numery są bardzo podobne do siebie, różnią się tylko i wyłącznie ostatnimi trzema cyframi. Niestety nie udało mi się ustalić lokalizacji z jakiej dzwoni ten numer. Przy analizowaniu tego numeru natknęłam się na informację, że jest to numer z Danii. Ktoś sugerował się kierunkowym 45, ale później jest za mało cyfr aby można było potwierdzić tą lokalizację. Informacji w sieci jest dużo, aczkolwiek komentarze ludzi wskazują, że numer +48451409800 działa na dwóch płaszczyznach. Osoby, które miały styczność z tym połączeniem umieszczają wpisy w Internecie, że dzwoni w celu przedstawienia oferty z zakresu fotowoltaiki oraz zapraszają na spotkania z programu medycznego. Jest też dużo kontrowersji na temat osoby dzwoniącej. Jedna grupa osób twierdzi, że rozmawiała z człowiekiem, a druga że z robotem. Oczywiście bardzo dużo komentarzy wskazuje o oszustwie. Jeśli mamy do czynienia z fotowoltaiką, spotkaniami zdrowotnymi, „ulga od zadłużenia” to najczęściej chodzi o wyłudzenie danych osobowych. Przez telefon można przedstawiać się jak tylko ktoś chce. Oszuści potrafią być bardzo przekonujący w rozmowie, a jeśli oferują jeszcze jakieś nagrody, vouchery to ich skuteczność działania jest o wiele większa.

Dużo osób daje się skusić na ich przynęty, jakimi są bonusy po rozmowie. Nie trzeba chyba mówić, że w rzeczywistości nie otrzymuje się żadnej nagrody. A po otrzymaniu danych, które oszusta interesowały możemy pożegnać się z oszczędnościami. Bardzo często to właśnie osoby starsze są najbardziej poszkodowane w tego typu oszustwach. Powinniśmy pamiętać, że nikt nie może od nas wymagać podawania naszych danych wrażliwych nawet w celu weryfikacji czy potwierdzenia tożsamości. Trzeba zachować szczególną ostrożność, gdy już postanowiliśmy odebrać nieznany numer. Osobiście nie polecam tego typu rozwiązania. Lepiej najpierw sprawdzić w sieci dane połączenie. Pozwoli nam to na weryfikację bezpieczeństwa danego numeru. Z doświadczenia wiem, że najczęściej nieznane numery wiążą się z telemarketerami oraz oszustami.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *