Kto kryje się za numerem 717282559?

717282559

Nękające telefony są uciążliwe dla wielu osób. Potrafimy mieć kilkanaście połączeń z obcych numerów w ciągu paru dni. Większość z nich należy do osób nieuczciwych, którym zależy na wyłudzeniu od nas danych osobowych albo danych do kont bankowych. Samemu ciężko walczyć z takimi ludźmi. Dlatego bardzo ważne jest aby zgłaszać każde oszustwo oraz próby oszustw. Każda reakcja na tego typu działania jest cenna. Jeśli nic nie będziemy robić z tym procederem to oni będą ciągle bezkarni. Im więcej zgłoszeń tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia oszusta. Moje ulubione hasło w takich przypadkach to „ W grupie siła”. Dużo osób zastanawia się gdzie zgłosić próby oszustwa, bo w przypadku oszustwa to większość z nas idzie na policję. Coraz bardziej popularny staje się zespół badawczy CERT Polska. To właśnie oni walczą i chronią nas przed niebezpiecznymi działaniami oszustów. Ich głównymi celami są: monitorowanie zagrożeń związanych z oszustami w sieci, reagowanie na wszelakie zgłoszenia, ochrona cyberbezpieczeństwa, współpraca z innymi instytucjami, tworzenie listy z niebezpiecznymi domenami i wiele innych. Wchodząc na stronę internetową CERT Polska możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy typu raporty z przeprowadzonych interwencji, niebezpieczne domeny. Mamy dwie możliwości zgłoszenia podejrzenie oszustwa. Gdy chcemy zweryfikować otrzymanego linka, najlepiej przekazać go SMS-em do CERT Polska na numer 799448084 albo wypełnić odpowiedni formularz dostępny na wyżej wymienionej stronie. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez dwie osoby z zespołu. Numer, który w ostatnim czasie jest bardzo często wyszukiwany w sieci to 717282559. Ludzie zgłosili go jako niebezpieczny, nękający. Jest to numer stacjonarny. Kierunkowy 71 świadczy, że osoba dzwoniąca jest z województwa dolnośląskiego, najprawdopodobniej z Wrocławia lub okolic.

Po odebraniu bardzo często połączenie zostaje przerwane. Jak już uda się nawiązać z kimś kontakt to osoba dzwoniąca przedstawia się jako Kamila Zapała. Najprawdopodobniej są to fałszywe dane. Wiele osób podejrzewa, że to dzwoni automat, a jak wiemy zanim się odezwie mija parę sekund. Bardzo często schemat „rozmowy” polega na wstępnej weryfikacji czy dana osoba jest zainteresowana ofertą, jeśli tak to później zostajemy przełączeni na rozmowę z człowiekiem. Bardzo dużo osób skarży się na wielokrotne połączenia nawet w weekendy. Po przeanalizowaniu komentarzy zamieszczonych, automat oferuje usługi, urządzenia związane z dbaniem o zdrowie. Tak naprawdę zależy im na wyłudzeniu naszych danych wrażliwych. Numer +48717282559 został już niejednokrotnie zgłoszony na policję ze względu na nękanie ludzi. Na razie nie ma żadnych informacji co do efektów ich działań. Popularność tego numeru jest coraz większa, a opinie wszystkie, z którymi miałam styczność są negatywne. Metody działania +48717282559 są znane większości ludzi. Ilość połączeń jest na tyle duża, że pojawiły się zgłoszenia na policję o zaprzestaniu nękania.

Odbierając nieznane numery trzeba liczyć się z tym, że po drugiej stronie słuchawki najprawdopodobniej czai się telemarketer albo oszust. Problem z obcymi połączeniami jest coraz większy. Ludzie nie wiedzą jak się przed nimi bronić. Prawda jest taka, że wystarczy abyśmy raz odebrali takie połączenie, a już zwiększamy chęci dzwoniącego do częstszych połączeń. Oszuści oraz telemarketerzy im częściej dzwonią tym bardziej potrafią nas zdenerwować, a każdy wie że jak emocje biorą górę to nie myśli się logicznie i w końcu nie wytrzymujemy – odbieramy. Takie działania nie przynoszą nic dobrego. Apeluje, aby zachować szczególną ostrożność w sieci i podczas rozmów z nieznanymi numerami. Czasami warto poświęcić parę minut na sprawdzenie obcego połączenia. To nic nas nie kosztuje, a może uchronić przed popełnieniem błędu. Rozmówcy, którzy chcą od nas wyłudzić dane osobowe, potrafią być bardzo przekonujący, dlatego nie radzę od razu odbierać. Przeanalizowanie danego numeru w sieci, nie jedną osobę „uratowało” przed działaniem oszusta.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *