Najpopularniejsze aplikacje na telefon

Najpopularniejsze aplikacje na telefon

Telefon komórkowy to urządzenie bez którego wiele osób nie potrafi poprawnie funkcjonować. Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do niego, że wstając, pierwsze co robimy to zerkamy czy nie mamy jakiegoś nieodebranego połączenia, SMS-a, czy po prostu patrzymy, która jest godzina. Telefon komórkowy ma wiele funkcji między innymi: dzięki niemu mamy kontakt z najbliższymi, jesteśmy na bieżąco z nowościami w naszym ulubionym sklepie, otrzymujemy komunikaty o sprzedaży naszej odzieży wystawionej w sieci, możemy śledzić życie znajomych na różnych portalach, w przypadku dłużącego się czasu możemy zagrać w ulubioną grę i wiele innych. Modeli telefonów komórkowych jest mnóstwo. Można powiedzieć, że to tak jak kupowanie auta. Każdy z nas ma inne upodobania oraz wymagania, dlatego też wybieramy inne samochody, telefony, telewizory, laptopy, sieci komórkowe, projekty domów, miejsca wakacji itd. Ciężko wymienić najbardziej popularne aplikacje na telefon. Wszystko zależy od tego o jakiej tematyce mówimy, a może tak ogólnie? Przeglądając różne rankingi możemy się spotkać z nazwami aplikacji, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.

Pytając znajomych czy rodzinę o aplikacje, których oni używają, zawsze usłyszymy inną top dziesiątkę. Różnice mogą polegać nie tylko z preferencji czy wymagań, ale i z wykonywanego zawodu, wieku, płci oraz posiadanego telefonu. Urządzenia dostępne na rynku są różne i możemy spotkać inne systemy operacyjne np. Windows Mobile, Android, Symbian, iPhone. Najbardziej popularne aplikacje, które zainstalowaliśmy w 2021 roku na telefon to TikTok, Instagram, Facebook, WhatsApp, Telegram, Snapchat. Kolejność nie jest przypadkowa. TikTok był instalowany przez ponad 650 milionów ludzi. Jak widać jego popularność jest ogromna, a zwolenników tej aplikacji jest z każdym dniem coraz więcej. Ludzie bardzo często ściągają na swój telefon różnego rodzaju aplikacje z portalami społecznościowymi. Każdy z nas chce mieć kontakt ze znajomymi i lubimy być na bieżąco z wydarzeniami ze świata. Jeśli chodzi o aplikacje typowo do grania to najpopularniejsze są Subway Surfers, Roblox, Bridge Race oraz Garena Free Fire – New Age.

Osobiście nie znam żadnej z tych aplikacji, ale wynika to z tego, że nie interesuję się tą dziedziną rozrywki. Dużo osób ma swoje ulubione aplikację, które niekoniecznie są znane innym. Większość podstawowych, a zarazem najbardziej lubianych są już zainstalowane w telefonie przy zakupie. Mowa tu o aplikacjach np. muzycznych czyli youtube. Pobierać można różne programy, większość z nich jest całkowicie za darmo. Ale zdarzają się takie, za które należy zapłacić określoną kwotę, aby z nich skorzystać. Najczęściej płatne aplikacje to te, które więcej nam oferują, są bardziej zaawansowane i rozbudowane. Podczas pobierania różnego rodzaju programów, trzeba brać pod uwagę wielkość jej. Nie wszystkie mogą nam się „zmieścić” w telefonie komórkowym ze względu na wielkość aplikacji.

Podsumowując najbardziej popularnymi aplikacjami w 2021 roku były TikTok, Instagram, Facebook, WhatsApp, Telegram, Snapchat. Nie każdy z nas zna dokładną specyfikę tych programów. Myślę, że każdy z nas słyszał przynajmniej o 2-3 wyżej wymienionych aplikacjach. Mimo, że nie każdy ma je pobrane, to ich nazwy są tak popularne, że większość osób będzie plus minus kojarzył ogólną tematykę każdej z nich. Ludzie są różni, dlatego też mają różne gusta muzyczne, hobby, pasje. Aplikacji, które mamy pobrane na telefon mogą być na tyle różne, że nie będzie je nic łączyć. Pobierając cokolwiek na telefon trzeba brać pod uwagę nasz system operacyjny w komórce oraz ilość wolnego miejsca pamięci. Często się zdarza, że mamy tak wiele zainteresowań, że nie wszystkie aplikacje nam się mieszczą i musimy zrobić selekcje, co okazuje się trudniejsze niż myśleliśmy. W przypadku gdy mamy wiele zainteresowań nasz telefon komórkowy powinien mieć bardzo dużo pamięci. Większość z nas kupując to urządzenie sugeruje się najpierw wyglądem oraz oceną innych użytkowników, a później patrzymy na parametry. Dla jednych 512MB to dużo, a dla innych stanowczo za mało.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *