Jak odzyskać pieniądze od oszusta?

Jak odzyskać pieniądze od oszusta?

Kiedy ktoś nas oszuka, najgorsze, co możemy zrobić, to machnąć ręką. Po pierwsze dlatego, że wtedy już nigdy nie zobaczymy naszych pieniędzy, a po drugie dlatego, że oszust po takiej przygodzie poczuje się bezkarny i będzie starał się wyciągać coraz wyższe kwoty od kolejnych osób. Szansa na to, że uda nam się coś zdziałać faktycznie jest niewielka, ale nie oznacza to, że na pewno nie odzyskamy naszych pieniędzy.

Zgłoś sprawę na policję

Dużo mówi się o tym, że policja nie chce pomagać w przypadku oszustwa internetowego, szczególnie na małą kwotę. Prawda jest jednak taka, że policja sama z siebie niewiele może zrobić w takim wypadku. Przelewamy pieniądze dobrowolnie, do tego nie mamy żadnych pewnych danych osoby po drugiej stronie. Policja nie może ich tak po prostu dla nas zdobyć, bo są chronione. Ale musi przyjąć twoje zgłoszenie, a to już coś. Kto wie, może akurat ktoś zgłosi się z podobną sprawą i pomoże Ci odzyskać swoje pieniądze? Policja nigdy nie jest złym wyborem, kiedy ktoś złamał prawo, a oszustwo na pewno się do tego zalicza.

Znajdź innych poszkodowanych przez tę osobę

Kiedy padasz ofiarą oszusta, poszukaj od razu potencjalnych ofiar. Dzięki temu dowiesz się, że było więcej osób, co zawsze zwiększa szansę na wszczęcie postępowania, a do tego będziesz mógł dowiedzieć się nowych informacji i oszuści. Razem zdecydowanie łatwiej będzie wam działać i szukać kolejnych osób. Możesz to zrobić poprzez portal, na którym zostałeś oszukany. Napisz na grupie na Facebooku, na której zostało wystawione ogłoszenie albo zmieść podobne ogłoszenie na serwisie z dopiskiem, że szukasz oszukanych osób. Takie działanie może pomóc Ci dochodzić swoich praw i w odzyskaniu pieniędzy.

Prowadź internetowe śledztwo i informuj o zdarzeniu

Szansa na to, że uda Ci się wytropić oszusta samodzielnie wzrasta, kiedy zaczniesz samodzielnie prowadzić małe internetowe śledztwo. Jeśli udało Ci się znaleźć więcej oszukanych osób, możecie prowadzić kilka akcji na raz. Pamiętaj też, aby ostrzec inne osoby o potencjalnym niebezpieczeństwie. Dzięki takiemu działaniu nie tylko zapewniamy innym ochronę, ale do tego zwiększamy naszą szansę na znalezienie oszusta. Im więcej osób wie, jak działa, tym większa szansa, że ktoś się do nas odezwie i powie nam, gdzie obecnie działa. Internauci bardzo chętnie nam pomogą, szczególnie kiedy chodzi o oszustwa.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. Monik pisze:

  Bazując na doświadczeniu, myślę, że większość oszustw randkowych zaczyna się dość niewinnie. Oszuści kontaktują się z ofiarami za pośrednictwem portali społecznościowych lub poczty e-mail, twierdząc, że mają wspólne zainteresowania lub odległe, wzajemne powiązania — takie jak przedstawienie się na weselu lub innym dużym zgromadzeniu. Inni oszuści sprawiają, że ich fałszywe profile wyglądają tak atrakcyjnie, jak to tylko możliwe, i czekają od ofiar, aby nawiązać kontakt i rozpocząć rozmowę. Gdy oszust Cię wciągnie, możliwości są nieograniczone. W zeszłym miesiącu straciłem prawie 165 tysięcy dolarów na rzecz oszusta za pośrednictwem Tindera po tym, jak obiecał spędzić ze mną swoje życie. Dzięki Bogu za myglobalrefunds.com, który pomógł mi odzyskać utracone pieniądze. Jeśli zgubiłeś jakiekolwiek pieniądze online lub Bitcoin na rzecz oszusta, skontaktuj się z myglobalrefunds.com w celu uzyskania możliwości odzyskania. Są firmą zajmującą się odzyskiwaniem, która pomaga oszukanym ofiarom.

 2. Muhammad pisze:

  Miałem swój udział w oszustwach Bitcoin, straciłem ponad 250 000 dolarów, a oni wciąż kazali mi wysłać więcej pieniędzy, aby odblokować konto. Zwróciłem się do Global Funds Recovery Experts, aby pomogli mi odzyskać pieniądze.
  Jeśli kiedykolwiek zostałeś oszukany lub znasz kogoś, kto został oszukany, pomoże odzyskać zwrot pieniędzy. Jest to zespół ds. odzyskiwania, który specjalizuje się w odzyskiwaniu środków, czy to kryptowaluty, bitcoin, forex, Alibaba / oszustwo romansowe.

 3. michal pisze:

  WITAM JA STRACILEM 60 TYS PRZEDSTAWIAL SIE JAKO BROKER ALE MIAL AKCENT UKRAINSKI GDY CHCIALEM WYPLACIC PIENIADZE KAZAL MI NON STOP WPLACAC PIENIADZE .Wesszlem na bictoina i niby som 2 portwele ale przed kryptowalutami jest minus takze stracielm 60 tys na policje nie ma co isc takie mam wrazenie bo nikt mnie nie zmuszal abym te pieniadze wplacil .Moje zdanie jest takie zlozmy pozew zbiorowy i wrescie niech oszusci sie bojom bo ludzie tracom oszczednosci swojego zycia tak jak ja

 4. michal pisze:

  Stracilem 60 tysiecy tzn widac na bictinie ze niby mam kryptowalute ale gdy przelalem 60 tys to kontak sie urwal niby to byl broker ale mowil z akcentem ukrainskim.Zlozmy pozew zbiorowy Trzeba z tym skonczyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *