799353865 zaczyna wydzwaniać?

799353865

Czy ciebie też denerwują stale wydzwaniające telefony komórkowe? Nie mówimy o twoich bliskich, którzy do ciebie dzwonią. Mamy na myśli szeroko rozpowszechniony spam telefoniczny, który potrafi bardzo zdenerwować. Czy ty również zmagasz się z tym okropnie denerwującym zjawiskiem? Zakładamy, że tak. Możliwe też, że kojarzysz numer 799-353-865, bo akurat do ciebie wydzwaniał lub wypisywał SMS. Jeśli tak, przeczytaj artykuł do końca, ujawniamy, kto stoi za tym numerem i jakie ma wobec ciebie intencje.

Czy wiesz, że aby zwalczyć zjawisko spamu telefonicznego powinieneś rzadziej podawać swoje dane w internecie? To podstawa, aby twój numer telefonu nie krążył w niepowołanych rękach. Nie powinieneś odbierać od nieznanych numerów, aby uniknąć zjawiska, tak zwanego „głuchego telefonu.” Jest to sytuacja, w której osoba (lub bot) z obcego numeru dzwoni do ciebie tylko po to, by sprawdzić, czy jesteś aktywnym użytkownikiem danego numeru. Oznacza to, że po odebraniu usłyszysz głuchą ciszę, mimo uporczywego powtarzania „halo, halo” i ktoś (lub coś) po drugiej stronie po prostu się rozłączy. Twoje odebranie i odezwanie się do słuchawki będzie równoznaczne z tym, że twój numer jest aktywny, a więc znów zbiorą odpowiednie informacje. Przygotuj się wówczas na zwiększoną ilość spamu. Właśnie dlatego zalecamy nieodbieranie telefonu. Jeśli jednak z różnych powodów musisz odebrać każde połączenie, zachęcamy do korzystania ze stron typu: odebrac.pl, nieznany-numer czy ktoto.info. Na tych domenach bez problemu sprawdzisz, jakie intencje miał wobec ciebie rozmówca z obcego połączenia.

W ten właśnie sposób sprawdziliśmy numer 799353865. Na stronie nieznany-numer został zidentyfikowany jako numer należący do sieci Play i określony jako głuchy telefon. Reputacja tegoż numeru została przez większość użytkowników określona jako „negatywna.” Oznacza to, że ludzie źle odebrali ten numer, jego rozmówcę. Numer ten był sprawdzany aż 10468 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu! Na jego temat widnieje aż 44 komentarze. Przytoczymy kilka z nich: „Głuchy telefon”, „Dzwoni kilka razy dziennie, najlepiej od razu blokować”, „Oszuści! Uważać!!!”, „Tak, do mnie też dzwonili Ci oszuści, nie ma nawet z nimi ani jednego słowa wypowiadać, a w szczególności słowa: „TAK”, bo oni to wszystko nagrywają, by później przez właśnie wasze słowo wypowiedziane: „TAK”, wymusić pożyczki w bankach przez telefon.”, „Zorganizowana grupa naciągaczy i złodziei danych osobowych – nie odbierać, blokować!”, „ubezpieczalnia, natrętni dzwonią z różnych numerów”, „Spam, wyłudzanie danych”, „Oszuści, chcą tylko dane osobowe, wiedzą, na kogo jest numer rejestrowany i pod pretekstem ubezpieczalni Nationale Nederlanden chcą znać nasze dane. Nie odbierać, blokować!!!”, „Po odebraniu nikt się nie odzywa.” To tylko część z wielu komentarzy, które – jak sam zauważasz – są dużą kopalnią wiedzy. Ty również wystawiaj komentarz i ocenę danemu numerowi – uwierzytelnia to informacje dotyczące tegoż numeru i pomaga uświadamiać innych ludzi.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *