799656802 spamuje ci telefon?

799656802

Czy znasz numer +48 799656802? A może któryś z twoich znajomych lub najbliższych zmaga się z nasilonym spamem z tego numeru? Czy chcesz dowiedzieć się więcej – kto za nim stoi, dlaczego do ciebie dzwoni, jakie ma intencje, skąd dzwoni? Jeśli tak zapoznaj się z naszym artykułem. My już wiemy wszystko na temat tego męczącego numeru. Spam telefoniczny to zjawisko, z jakim spotykamy się na co dzień. Nie dziwi nas, że co jakiś czas dzwoni do nas obcy numer. Najczęściej wyświetla się wszak informacja: „podejrzenie spamu” i wiemy już, że nie warto tegoż telefonu odbierać. Niektórzy jednak ciągle odbierają, mając nadzieję, że to stary znajomy sprzed lat albo nowy klient firmy, a może to jakaś korzystna oferta. Nic z tego, firmy telemarketingowe to najczęściej próby wyłudzeń i oszustwa – i musisz mieć to na uwadze.

Jeżeli nie odbierasz obcego połączenia, nie narażasz się na zjawisko tak zwanego „głuchego telefonu.” Cóż to znaczy? Oznacza to, że najczęściej boty dzwonią na twój numer, by określić, czy jesteś aktywnym numerem. Jeżeli odbierasz i odzywasz się do słuchawki, automatycznie oznacza to dla nich, że tak. Za pomocą twojego głosu zbierają informacje – jesteś kobietą czy mężczyzną. Potem wysyłają do ciebie coraz to nowsze oferty – właśnie dlatego, że odebrałeś. Nieodbieranie jest zatem błogosławieństwem. Ale – powiesz – muszę odbierać, bo często dzwonią do mnie z obcych numerów, mam firmę lub taki zakład pracy, w którym należy odbierać każdy telefon. Wobec tego damy ci wskazówkę. Właśnie na przykładzie telefonu +48 799656802.

Na stronach typu: ktoto.info, odebrac.pl, nieznany-numer powinieneś sprawdzać poszczególne numery. Nie, nie to, jakie jest imię i nazwisko osoby, która do ciebie zadzwoniła, tego nie dowiesz się przez wzgląd na polskie prawo. Ale dowiesz się, czy to jakaś firma telemarketingowa, czy oszuści, naciągacze, a także zobaczysz, jakie oceny zebrał numer i jakie są doświadczenia innych użytkowników telefonów komórkowych. Na stronie nieznany-numer podany wyżej numer widnieje jako numer należący do sieci Orange, który został zidentyfikowany jako „głuchy telefon” (które to zjawisko wyjaśniliśmy powyżej). Numer ten zyskał negatywną reputację wśród użytkowników i był wyszukiwany aż 5868 razy, ostatni raz kilka sekund temu!

W dziale komentarzy czytamy: „Głuchy telefon, dzwoniący codziennie po kilka razy”, „Głuchy telefon”, „Puszczają melodyjkę, a później cisza”, „Naciągacz. Propozycja zdalnej współpracy w USD.”, „Głuchy telefon. Nikt się nie odzywa. Zablokowałam ten numer.”, „Głuchy telefon, po 3 sekundach się rozłączył.”, „Negatyw!!! Jakaś niby prywatna szkoła, znają imię rozmówcy.”, „Oszuści ze szkołami. Po 10 telefonów dziennie, teraz też dzwonią z numeru 799-353-940. Dodać do blokowanych, nie odbierać.”, a także: „Podobno to jakaś szkoła internetowa dla dzieci, a jak się nie ma dzieci, to dla dorosłych. Zwraca się rozpoczynając rozmowę: czy rozmawiam z Panią (imię). Tylko ciekawe, skąd znał imię osoby, do której dzwonił.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *