536214676 nie daje żyć

536214676

Czy ty też padłeś ofiarą spamu telefonicznego? Jeżeli odpowiesz „nie”, chyba ciężko będzie mi ci uwierzyć. Wszak jest to zjawisko, z jakim spotykamy się na co dzień od dłuższego czasu. Kiedyś, mimo że były książki telefoniczne, telemarketerzy dzwonili rzadziej. Dziś, mimo że książki telefoniczne już dawno wyszły z mody, mamy wrażenie, że coraz częściej nasze dane są przekazywane. Słuszna uwaga. Jest tak dlatego, że sami to robimy! Co i rusz podajemy nasze osobiste dane dalej – a to podczas zakupów online, a to podczas ankiet, do newsletterów… A wystarczyłoby w tym celu założyć oddzielnego maila – i zobaczylibyście, jak działanie spamu zmniejszyłoby się. Zyskalibyście na tym i wy, i wasze skrzynki pocztowe. Podając swój numer telefonu w każdym możliwym miejscu w sieci narażamy się na to, że spam będzie zwiększony, a ilość proponowanych ofert druzgocąca. Należy uważać na to i naprawdę wziąć pod uwagę ewentualne założenie oddzielnej skrzynki pocztowej do celów konsumenckich.

Codziennie zalewają nas obce telefony – czasem niektóre numery już kojarzymy, bo kontaktują się z nami któryś raz z rzędu. Fotowoltaika, zakupy on-line, szybki kredyt lub pożyczka… Znacie to? A wiecie, że macie święte prawo nie odbierać telefonu? Ba, gdy wyświetla wam się powiadomienie, że dane połączenie może być spamem – nie róbcie tego na pewno! Są to dane potwierdzone, zatem najprawdopodobniej wydzwania do was kolejny telemarketer, który będzie chciał was naciągnąć na kupno kolejnej nieprzydatnej rzeczy. Czy zgodzicie się na to?

Możliwe, że kojarzycie numer 536214676. Jest to numer należący do sieci Play i według strony nieznany-numer został zidentyfikowany jako głuchy telefon. Numer ten jest negatywnie oceniany przez większość użytkowników. Do tej pory sprawdzało go aż 6198 osób! I w dodatku ostatnią taką osobą, był ktoś zaledwie parę sekund wcześniej. W dziale komentarzy czytamy: „Głuchy telefon”, „Nachalny, nie odebrałam. Zablokowałam”, „Złodzieje z windykacji”, „Natręty dzwonią”, „Intrum windykacja.”, „Intrum, bezczelna baba”, „Kilka głuchych telefonów w ciągu jednego dnia”, „Często dzwoni i cisza w eterze.”

Na podstawie tych opiii wysnuwamy wniosek, że dany numer stosuje metodę tak zwanego „głuchego telefonu”, a więc zbiera jedynie informacje o tym, czy twój numer jest aktywny, aby potem wysyłać ci określone propozycje handlowo-finansowe. Są to najczęściej naciągacze i oszuści. Domeny te nastawione są na intuicyjne poszukiwania. Numer należy wpisać w okienku wyszukiwarki, następnie przycisnąć lupkę. Wówczas wyskakuje okienko z wszystkimi informacjami na temat numeru. Najczęściej komentarze umieszczane są na dole strony. Polecamy ci nie tylko korzystanie z tych stron w celu odnalezienia poszczególnych numerów, ale również, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem o nich. Jeżeli masz coś do powiedzenia, zostawiaj komentarze i oceniaj reputację numeru.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *