Czy połączenie z 734818128 należy do bezpiecznych?

734818128

Połączenia z nieznanych nam numerów to częsty problem. W takich momentach doświadczamy dylematu: odebrać czy lepiej nie. Czasami możemy zobaczyć podpowiedź z systemu, że dzwoni telemarketer albo spam, których tak nie lubimy. Jeśli chcemy uchronić się przed takimi połączeniami, warto pomyśleć o zainstalowaniu na telefon komórkowy specjalnej aplikacji. Program, o którym mowa jest skuteczny w zwalczaniu spamu telefonicznego. Możemy wybrać bardziej rozbudowaną aplikacją, która zajmie się również spamem SMS-owym lub email-owym. Programy są dostosowane do różnych systemów operacyjnych w telefonach (Windows Mobile, Android, Symbian, iPhone). Wybierając aplikację kierujmy się własnymi potrzebami i możliwościami. Jeśli mowa o potrzebach to warto zastanowić się co nam najbardziej przeszkadza spam telefoniczny, SMS-owy czy Mailowy. Może wszystkie trzy? Po drugie trzeba brać pod uwagę jakie możliwości ma nasz telefon, a dokładniej ile wolnej pamięci posiada. Im bardziej rozbudowana aplikacja tym więcej miejsca może zajmować. Ostatni ważny punkt w tym temacie to odpłatność. Podstawowe wersje aplikacji są przeważnie bezpłatne. Aczkolwiek, jeśli wybierzemy bardziej rozbudowaną, z większą ilością funkcji to trzeba liczyć się z tym że może być płatna. W takim przypadku koszt takiej aplikacji zaczyna się od kilkunastu złotych ale może sięgać nawet 100 zł wzwyż. Należy również doczytać czy to cena za miesiąc czy opłata jest jednorazowa.

Często wpisywanym numerem w przeglądarkę Internetową jest 734818128. Według użytkowników sieci, lepiej unikać tego numeru. Został zgłoszony jako niebezpieczny, nękający. Operatorem numeru +48734818128 jest T-Mobile Polska. Niestety, nie udało mi się ustalić lokalizacji. Po przeanalizowaniu kilku albo kilkunastu stron z opiniami ludzi, stwierdzam że dużo osób ma już dość nękania. Potrafią dzwonić po kilkanaście razy dziennie, nawet w późnych godzinach wieczornych. Są na tyle męczący, że blokując jeden numer zaraz dzwonią z innego. Tutaj warto zapamiętać, jeśli widzimy numer różniący się od poprzedniego tylko trzema ostatnimi cyframi to duże prawdopodobieństwo, że dzwoni to ta sama osoba co wcześniej. Jeśli zablokujemy wyżej wymieniony numer to możemy spodziewać się połączenia z +48734818133 albo +48734818131. Te numery są ze sobą powiązane.

Osoba dzwoniąca z numeru +48734818128 będzie próbowała namówić nas na ubezpieczenie OC samochodu. Oszust dzwoni tak naprawdę aby wyłudzić od nas dane osobowe. Skąd to wiem? Informując osobę dzwoniącą, że nie posiada się teraz ani wcześniej się nie miało prawa jazdy ani samochodu, oszust dalej namawia na polisę. Warto zastanowić się to co teraz zaoferuje nas oszust skoro dzwonił o ubezpieczenie auta, a my go nie mamy. Osoba dzwoniąca jakby nie uwierzyła nam albo nie dosłyszała i dalej próbuje namówić nas na polisę OC samochodu. To jest dobry dowód na to, że oszust jest nastawiony na zysk. Główny cel z którym dzwonił został „obalony”, a on i tak twierdzi, że chce z nami zawrzeć umowę. Tak naprawdę oszustowi zależy, abyśmy podali mu dane osobowe wrażliwe. Jak już uzyska tą informację, to jesteśmy mu krótko mówiąc zbędni. A my ubożsi o kilkaset lub kilka tysięcy złotych.

Nie dajmy się oszukać. Nie odbierajmy nieznanych numerów, jeśli ich nie zweryfikujemy. Ktoś może powiedzieć, że odebranie nic nie kosztuję. Ale tak naprawdę, oszuści potrafią być bardzo przekonujący i nawet nie będziemy wiedzieć kiedy stracimy oszczędności życia. W grupie siła. Każda próba wyłudzenia danych osobowych, danych do kont bankowych powinna być zgłoszona. Aby chronić siebie, swoją rodzinę i inne obce nam osoby. Nie powinniśmy dawać przyzwolenia na oszukiwanie ludzi, a nie robiąc nic, pozwalamy oszustowi dalej działać. Osoby nieuczciwe powinny być wiadome, że to co robią jest nielegalne. Muszą liczyć się z konsekwencjami. Właśnie dlatego tak często opowiadam znajomym i rodzinie jak działają oszuści, aby ich uchronić oraz proszę żeby zgłaszali odpowiednim jednostką próby wyłudzeń.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *