500937116 nie daje ani chwili spokoju?

500937116

Ty też czujesz złość, gdy po raz kolejny podnosisz słuchawkę i okazuje się, że połączenie zostało przerwane lub po drugiej stronie odzywa się konsultantka, konsultant, który znów zajmuje twój czas przedstawianiem bezsensownych ofert konsumenckich, na przykład najlepszej jakości wełnę owczą, która jest prozdrowotna lub zestaw najlepszych naczyń na rynku? Tak, to rzeczywiście frustrujące. A wszystko przez to, że nie wiemy, jak walczyć ze spamem telefonicznym, jakie zachowania zmniejszyłyby spam o nawet 50%.

Zacznijmy od tego, że spam jest… po części po prostu twoją winą. Zbyt często podajesz swoje dane osobowe, w tym numer telefonu, stąd wzmożone telefony, niechciane wiadomości SMS… Zacznij od tej drobnej zmiany, jaką będzie ograniczenie podawania danych, załóż też oddzielną skrzynkę mailową na cele konsumenckie – czyli, na przykład, gdy będziesz zapisywać się do Newsletterów, od tej pory wpisywać będziesz ten drugi adres mailowy. Dzięki temu na właściwej poczcie zrobi się czyściej – powiadomienia z Newsletterów będą przychodzić od tej pory na drugiego maila. Czy to nie wspaniałe – od razu mniej usuwania!

Po drugie, zakładasz, że musisz odebrać każdy telefon, nawet, jeśli jest to zupełnie obcy numer – nie masz go zapisanego w swojej skrzynce kontaktowej. Zakładasz jednak, że zasada dobrego wychowania dyktuje odbieranie telefonu, i nawet jeśli okaże się, że to telemarketer, najwyżej odmówisz chęci dalszej rozmowy. Niestety, jeśli takie masz podejście, tym samym również przyczyniasz się do rozpowszechniania spamu. Często, gdy dzwoni obcy numer, jest to jedynie zjawisko tak zwanego „głuchego telefonu”, które polega na tym, iż jest sprawdzany twój numer – czy jest on numerem aktywnym. Myślisz sobie: „Odbiorę, bo tak trzeba, najwyżej podziękuję za rozmowę”, a tu, po tym, jak klikniesz w zieloną słuchawkę, słyszysz jedynie ciszę lub dźwięk przerywania rozmowy. Twoja pierwsza myśl? „Ach, pewnie pomyłka” – jednak nic bardziej mylnego. Właśnie zostałeś odnotowany jako numer aktywny, zatem możesz spodziewać się, że w najbliższym czasie spam dotknie cię jeszcze częściej. Wszak osoby sprawdzające twój numer mają odnotowane w systemie, że można do ciebie dzwonić i składać ci propozycje konsumenckie, jest jakiś cień szansy – tylko dlatego, że odbierasz telefon. Zatem krótko radzimy – nie odbieraj!

Jeśli jednak już zdarza ci się, przez wzgląd na swoją pracę lub otwarty styl życia, odbierać telefony od obcych numerów – pamiętaj, aby sprawdzać je potem w wyszukiwarkach internetowych. Dlaczego? Na takich stronach, gdy wyszukasz dany nękający numer, wyświetli ci się szereg informacji o nim – ile razy był wyszukiwany, jaką ma reputację czy ocenę ogólną od użytkowników, czy jest powiązany z jakimiś konkretnymi próbami oszustwa, a także, co bardzo ważne, będziesz mieć możliwość zajrzenia do działu komentarzy, w których aż wrze od najróżniejszych historii związanych ze spamującymi numerami.

Na przykład, numer 500937116 jest w ostatnim czasie bardzo spamującym numerem. Jest również świeży, dlatego nie znajdziemy o nim w internecie dużo informacji, ale już pojawiają się pierwsze negatywne opinie na jego temat. Zatem uważaj i sam korzystaj z przeglądarki.

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *