608918177 nie daje żyć i męczy?

608918177

Czy ciebie też nękają od czasu do czasu denerwujące telefony? Czy ty też masz dość, że zajmują one twoje myśli, odrywają od codziennych obowiązków? Wkurza cię, że po raz kolejny musisz wysłuchiwać naprzykrzającego się telemarketera, który próbuje cię nakłonić do kupna jakiegoś idiotycznego produktu, którego w ogóle nie potrzebujesz lub próbują wmówić ci, że jakiś czas temu brałeś pożyczkę w banku takim, a takim, i że w związku z tym musisz spłacić ratę, a skoro tak, to musisz podać swoje dane osobowe… Czy wiesz, że takie zachowania nazywamy manipulacją i mają one na celu w mniejszym lub większym stopniu oszustwo? Zatem uważaj!

Mamy XXI wiek i jako tako przerobiony temat spamu i potencjalnych oszustów telefonicznych. Jednak nie każdy nadal ma świadomość zagrożenia, jakie może wyniknąć z… jednego telefonu od nieznanego numeru. No właśnie, zatem: uświadamianie, uświadamianie, uświadamianie… Pamiętajmy o tym i rozmawiajmy z naszymi bliższymi, zwłaszcza starszymi osobami, które nadal nie mają pojęcia, jakie niebezpieczeństwo może czyhać za słuchawką.

Abyście zapamiętali, że nie należy odbierać telefonów od nieznanych numerów, chcemy omówić ten temat szerzej. Pamiętajcie przede wszystkim, że odebranie połączenia przychodzącego od obcego numeru, oznacza, że w mniejszy lub większy sposób przyczyniamy się do rozpowszechniania spamu. Dlaczego? Dlatego, że często takie telefony to pułapka – są częścią zjawiska tak zwanych „głuchych telefonów”, czyli odpowiadają jedynie za sprawdzenie, czy numer, do którego dzwonią można uznać za aktywny. Jeżeli odbierasz, potwierdzasz to, że jesteś takim właśnie numerem, a więc potem dostajesz dwa razy więcej spamu. Twój numer zostaje odnotowany w systemie i wiedzą już, że można do ciebie dzwonić, próbować składać ci propozycje konsumenckie. Wniosek jest zatem prosty – nie odbierać.

Jeżeli jednak już zdarzy ci się odebrać, pamiętaj o sprawdzaniu nękającego numeru w wyszukiwarce. To prawdziwa skarbnica wiedzy – dzięki tym informacjom dowiesz się, co robić w przyszłości – odbierać od danego numeru czy nie, a także dzięki opcji komentowania i oceniania numerów, będziesz mógł przekazać informacje dalej.

Na przykład numer 608918177 po wpisaniu do wyszukiwarki wyświetla się jako numer komórkowy w sieci T-Mobile Polska. Jest on oceniany negatywnie przez większość użytkowników. Numer ten był wyszukiwany aż 6227 razy, ostatni raz zaledwie parę sekund temu. Reputacja tegoż numeru została oznaczona jako „negatywna”. W komentarzach czytamy: „Provident z ofertą pożyczki”, „Połączenie na koszt klienta”, „Dzwoniła pani Alicja w imieniu Providenta. Bardzo namolnie proponowano pożyczkę w ramach ‘super oferty, pożyczka przez internet’”, „Provident, przedstawiają się różnie, zawsze dzwoni kobieta z ofertą pożyczki. Rozmowa na koszt klienta. Najlepiej zablokować ten i podobne numery”, „Z racji, że mam zablokowane numery spam, to się nie dodzwonią… ale wiem, że to Provident, bo dostałam wcześniej sms, że próbują się kontaktować.”, „Spam.”, „Dzwonią na koszt klienta i chcą, aby ktoś odebrał.”

Nieznany Numer

Badamy dla ciebie, kto stoi za nieznanym numerem aby w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje o tym, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Zawsze sprawdzaj z kim rozmawiasz i kto do ciebie dzwoni.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *